Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
Jazz Band Młynarski – Masecki - Płyta z zadrą w sercu
reklama
Izolacja URSA GLASSWOOL
reklama

Plac Bankowy - strefy relaksu - inauguracja

Plac Bankowy - strefy relaksu - inauguracja

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 12 lipca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📅 Data zakończenia: sobota, 13 Lipca 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Bankowy (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Warszawianki i warszawiaków oraz osoby odwiedzające stolicę w okresie wakacyjnym zapraszamy do wyjątkowej strefy relaksu na Placu Bankowym. 🙂
W samym centrum miasta, pod pomnikiem Juliusza Słowackiego, możecie przystanąć w codziennym pędzie oraz odpocząć w przestrzeni pełnej zieleni. 💚 Przyjemny mikroklimat zapewnią specjalnie zbudowane tężnie 💦. Do Waszej dyspozycji będą miejsca do odpoczynku, mobilna biblioteka 📚, kawiarnia ☕, gry i zabawy.

Zobaczcie jakie atrakcje będą na Was czekać w najbliższym czasie:

12 lipca:

Od 20: 00 – koncert otwarcia. Zagrają dla Was ALA | ZASTARY

Alicja Boratyn i Jakub Sikora to artyści, którzy łącząc tradycję rodzimego popu ze współczesnym r’n’b, lo-fi, elektroniką i hip-hopem tworzą nową jakość w polskojęzycznej muzyce rozrywkowej. Oprócz projektu Ala|Zastary są częścią zespołu New People.

Po koncercie zapraszamy na set Djski.

13 lipca:

Przez cały dzień - Zielona Szkoła ♻🚮– warsztaty dla dzieci związane z tematyką recyklingu. Prowadzone są przy 3 oddzielnych stołach, każdy o innym temacie przewodnim. Celem akcji jest kształtowanie pozytywnych nawyków ekologicznych u dzieci.

10:30-13:00 Ugotowani bez reszty 🥗🥘 - zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku od 5 do 100 lat. Uczestnicy poznają różne metody na prowadzenie gospodarstwa domowego w myśl idei „no waste”. Głównym celem pokazu jest edukacja w zakresie ograniczenia marnowania produktów spożywczych oraz ich pełne wykorzystywanie. Gościem specjalnym gotowania będzie wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski.

11:00-18:00 Romantyczne rośliny 🌿🌾🌷 - zajęcia warsztatowe przeznaczone są dla osób w wieku od 8 do 100 lat. Inicjatywa ma na celu zazielenienie przestrzeni wokół pomnika Juliusza Słowackiego, odczarowania przestrzeni i zaangażowania mieszkańców do współtworzenia tego miejsca.

11:00 – 18:00 – ”Recyklomat” 🚮 – czyli maszyna do recyklingu. W zamian za wyrzucone szkło lub butelki plastikowe otrzymacie zniżki na wydarzenia kulturalne.

11:00 – 18:00 – Zieleń udomowiona 🌿- zajęcia warsztatowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Uczestnicy poznają różne metody tworzenia unikalnych domowych instalacji zielonych np. recyklingowych ogrodów.

12:30 – 18:00 Drugie życie rzeczy 🔨🚪 - zajęcia warsztatowe przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Uczestnicy poznają różne metody na odnawianie domowych mebli i akcesoriów, przy wykorzystaniu ogólnodostępnych materiałów i narzędzi. Głównym celem warsztatów jest edukacja w zakresie zmniejszenia konsumpcji i świadomego dokonywania zakupów.

Od 16:00 - Spacer Varsavianistyczny z kolektywem SENNA 🚶♂🚶♀ – zapraszamy na spacer po Placu Bankowym i jego nieistniejących elementach. Architekci z kolektywu SENNA (odpowiedzialnego na placu m.in. za tężnię butelkową) opowiedzą o tym, czego nie możemy dziś na nim zobaczyć, a co ciągle ma wpływ na to, jak się po nim poruszamy.

Od 19:00 – muzyka na żywo – wystąpi m.in. Rafał Bryndal DJ Set

W wakacje zatrzymajcie się – choćby na chwilę - na Bankowym. Zapraszamy 😊

Organizatorem wydarzenia #PlacBankowy jest Miasto Stołeczne Warszawa.
PARTNERZY: MPO, MPWiK, IKEA, Plac Bankowy 1, Targ Śniadaniowy, Biblioteki Śródmiejskie, Ardagh Group
PROJEKT: Skwer Sportów Miejskich, SENNA Kolektyw, IKG Aleksander Sieklicki, enJoiner
PRODUKCJA: Horeca Group

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)