Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego

Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego
📅 Data: sobota, 03 sierpnia 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Port Czerniakowski, ulica Solec 8 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Rozpoczynamy kolejną edycję Szkółki Żeglarstwa Tradycyjnego w Warszawie!

Do udziału w projekcie zaprasza Stowarzyszenie Wisła OK i Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

Projekt zakłada wprowadzenie wszystkich zainteresowanych, w podstawy żeglarstwa rzecznego. Zapoznamy się z podstawami zachowania bezpieczeństwa na wodzie, uproszczoną teorią żeglugi i prowadzenia łodzi motorowodnych i wreszcie praktyką, czyli REJSEM po WIŚLE, podczas którego będziemy prowadzić statek samodzielnie - pod okiem doświadczonych kapitanów oczywiście. Będziemy mieli okazję trzymać za koło sterowe i kierować silnikiem statku, a także napinać liny żagli czy wyznaczać kierunek żeglugi tradycyjnym sterem rufowym.

ILE TO POTRWA?

Jedne zajęcia trwają 4 godziny. Każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy. Przy czym za każdym razem poruszane będą inne aspekty rzecznej żeglugi.

W ramach całego projektu chcemy zrealizować łącznie aż 30 rejsów warsztatowych, w terminie od rozpoczęcia Szkółki tj 20-tego lipca do końca listopada. Nabór jest więc ciągły i otwarty a my jesteśmy elastyczni w doborze terminów realizacji warsztatów. Zapraszamy do rezerwacji terminów i kontaktu.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKÓŁCE?

W Szkółce mogą wziąć udział osoby, które są przynajmniej w wieku szkolnym, górnej granicy wiekowej nie ma! Żeby móc zarejestrować swój udział w projekcie, trzeba zgłosić grupę uczestników liczącą od 8 do 11 osób (w przypadku grup składających się z dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, na każde 10 osób, przypadać musi jeden opiekun).

Każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

1) Zbierz grupę liczącą od 8 do 11 osób (łącznie z opiekunami)
2) Wybierz termin na stronie rezerwacyjnej >> link
3) w formularzu rezerwacyjnym podaj swoje imię i adres mailowy (opiekuna/lidera grupy); natomiast w polu NOTATKA: liczbę uczestników i kategorię wiekową (dzieci lub dorośli) - nie musisz podawać żadnych szczegółowych informacji.
4) zarezerwuj i poczekaj na potwierdzenie mailowe!
5) Jeśli chcesz zarezerwować miejsca dla grup mniejszych niż 8 osób. Zrób to! Będziesz musiał jednak poczekać, aż na dane zajęcia "zbierze się" przynajmniej 8 osób. Dopiero wtedy będziemy mogli potwierdzić Twoją rezerwację.

Pamiętaj, że każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy.

Gotowe :) Po rezerwacji otrzymasz maila potwierdzającego od Koordynatora Projektu, z którego dowiesz się jak przygotować swoją grupę do Szkółki.

JAKI JEST PROGRAM SZKÓŁKI?

Dla każdej zainteresowanej grupy przygotowaliśmy 3 dniowy program warsztatowy. Nie musisz jednak rezerwować od razu 3 terminów dla swojej grupy. Możesz zarezerwować 1 lub 2 na próbę i zobaczyć czy Wam się spodoba ;)

Dzień Pierwszy: "o Wiśle, łodziach i bezpieczeństwie na wodzie" oraz REJSY motorowodne

Dzień Drugi: "historia i teoria żeglowania po rzece" oraz REJSY pod żaglami.

Dzień Trzeci: Samodzielna żegluga statkiem pod okiem doświadczonego kapitana.

NA CZYM BĘDZIEMY PŁYWAĆ?

Rejsy odbywać się będą na komfortowych i obszernych łodziach wiślanych o powierzchni pokładu ok 30m2, z zabudowaną częścią do ochrony przed słońcem lub deszczem o powierzchni 15m2. Łodzie są rekonstrukcjami tradycyjnych GALARÓW KRAKOWSKICH i SZKUT WIŚLANYCH, popularnych na Wiśle w XVII wieku (okresie rozkwitu wiślanej żeglugi). Łodzie wyposażone są w kilkumetrowe maszty z ożalglowaniem rejowym o powierzchni od 25 do 40m2 oraz w odpowiednie dla takich jednostek silniki. Na pokładzie będą znajdować się wszelkie potrzebne urządzenia i środki bezpieczeństwa (kapoki dla uczestników, koła ratunkowe, gaśnice itd)

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

W razie pytań możesz też skontaktować się z Koordynatorem Szkółki, telefonicznie pod numerem: 534721604 lub napisać nam maila na adres: flisakademia@gmail.com

JAK DO NAS DOJECHAĆ?

Zajęcia zaczynają się w Porcie Czerniakowskim w klubie PTTK "Rejsy" przy budynku bosmanatu (niebieski budynek). Wjazd na teren Portu od strony Wisłostrady - kierunek Żoliborz, na wysokości Cudu nad Wisłą, Pomnika Saperów i zabudowań WTW. W pobliżu przystanek autobusowy linii 185 o nazwie "Torwar".

DLACZEGO JEST ZA DARMO?

Projekt Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego 2019 realizowany jest przez Stowarzyszenie Wisła OK, dzięki współfinansowaniu przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy w ramach programu Aktywnie nad Wisłą.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci sport warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧