Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wędrowanie z Książkiem / Łażenie z Łubieńskim w Pardon, To Tu

Wędrowanie z Książkiem / Łażenie z Łubieńskim w Pardon, To Tu
📅 Data: wtorek, 30 lipca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Aleja Armii Ludowej 14 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Michał Książek, poeta, eseista, wędrowiec, którzy przeszedł pieszo i opisał „Drogę 816”, ekolog walczący o lasy i ptasiarz. Stanisław Łubieński, ptasiarz, ukrainista, kulturoznawca, autor „Dwunastu srok za ogon” i ekolog zwalczający śmieci. Obaj opowiedzą o swoich miejskich i leśnych wędrówkach, zdradzą dobre praktyki i podpowiedzą, którędy w Warszawie i okolicach sami możemy chodzić za ptakami, drzewami czy śmieciami właśnie. Spotkanie poprowadzi Przemysław Rydzewski. Organizatorem spotkania jest nowo powstały portal literacko-podróżniczy: Książki na drogę.

➳ Wtorek, 30.07.2019 – g. 19:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa
➳ Liczba miejsc siedzących jest ograniczona

Książki na drogę – nowy portal literacko-podróżniczy. Łączymy miejsca z książkami. Tworzymy mapę i pomysły na wyprawy z literaturą. Bez względu na gatunek literacki – czy będzie to powieść, poezja, esej czy reportaż, książki opisują szeroki kontekst kulturowy i historyczny, są doskonałymi przewodnikami!

Dla wszystkich czytelników, życiowych marzycieli, powsinóg, guzdrał, włóczykijów, kartografów, przewodników, pielgrzymów, piechurów. Naszymi przewodnikami są pisarze. Odkrywamy historię, poznajemy naturę, szukamy głębiej. Podróżujemy uważnie i niespiesznie. Świadomi czasu i przestrzeni, która nas otacza. Czasem boso, czasem w miejscu, czasem w wyobraźni.

Ruszamy pod koniec lipca - link

Teraz zapraszamy na naszego Facebooka i Instagrama.

Projekt został dofinansowany przez Instytut Książki, w ramach programu Promocja Czytelnictwa, Miasto st. Warszawa oraz Fundację PZU.

O gościach:

Michał Książek pochodzi z Oraczewa koło Sieradza. Jest leśnikiem i kulturoznawcą, a także przewodnikiem syberyjskim. Kilka lat spędził w Jakucji. Najwięcej publikował w „Polityce”, ale też w „Kontynentach”, „Lesie Polskim” czy w „Twórczości”. W 2013 roku ukazała się jego debiutancka książka „Jakuck. Słownik miejsca”, a w 2014 roku debiutancki tom wierszy „Nauka o ptakach”, za który otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike oraz Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius” w kategorii „debiut roku”. Za książkę eseistyczną „Droga 816” otrzymał Nagrodę Literacką GDYNIA. Niedawno ukazał się jego nowy tom poetycki zatytułowany „Północny wschód”.

Stanisław Łubieński – ukrainista i kulturoznawca. Publikował między innymi w „Lampie”, „Nowych Książkach” i „Dwutygodniku”. Autor reportażu historycznego „Pirat stepowy” przetłumaczonego na chorwacki i ukraiński. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za książkę „Dwanaście srok za ogon” otrzymał Nagrodę Nike Czytelników 2017, a także nominacje do Paszportu Polityki 2016 oraz Nagrody Literackiej GDYNIA 2017. Prowadzi blog Dzika Ochota, razem ze znajomymi organizuje spacery przyrodnicze po Warszawie w ramach Akademii Dzikiej Ochoty. Mieszka w Warszawie.

Przemysław Rydzewski – ur. w 1982 roku w Gdyni. Animator kultury. Zafascynowany literaturą i muzyką i filmem dokumentalnym. Jego artykuły o muzyce alternatywnej i jazzie można było odnaleźć w Gazecie Wyborczej i na portalu Trojmiasto.pl. Inicjuje w Trójmieście działania Against Gravity, organizatora największego w Polsce festiwalu filmów dokumentalnych – MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FF. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa. W Warszawie działa w stowarzyszeniu Dziki Bez.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę