Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
Jazz Band Młynarski – Masecki - Płyta z zadrą w sercu
reklama
Izolacja URSA GLASSWOOL
reklama

Marsz Milczenia ’44

Marsz Milczenia ’44

reklama
📅 Data: czwartek, 01 sierpnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kilińskiego 1 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
1 sierpnia po raz trzeci przejdzie ulicami stolicy Marsz Milczenia ’44.

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego organizujemy wydarzenie ku czci uczestników: żołnierzy a także ludności cywilnej. Większość podobnych wydarzeń pomija ludność cywilną, która w ocenie historyków poniosła największą ofiarę krwi. Trasą marszu, która swe zakończenie ma przed jedną z niewielu kamienic ocalałych po powstaniu w Getcie Warszawskim, chcemy przypomnieć, że bohaterami były osoby różnego wyznania czy mówiące różnymi językami. I, co także jest rzadkie, stawiamy na ciszę i zadumę, a nie okrzyki i przemówienia. Wraz Honorową Członkinią Komitetu Panią Wandą Traczyk - Stawską, ps. „Pączek” zapraszamy bez emblematów i flag partyjnych, bez rac i bez opasek powstańczych, bo przecież nie my broniliśmy tego miasta.

Marsz Milczenia '44 rozpocznie się godz. 16.30 przy Kilińskiego 1 (młodzież i aktorzy przeczytają tam fragmenty wspomnień i wierszy powstańczych), aby ruszyć po godz. 17. Przejdziemy przez pl. Krasińskich i obok Arsenału, a marsz zakończymy przy ul. Waliców 14.

Trasa: link

Jako organizatorzy marszu - Komitet Społeczny Marsz Milczenia "44 na co dzień prowadzimy działania mające na celu pomoc Powstańcom w ich codziennym życiu (remont domu, zakup wózka inwalidzkiego, założenie klimatyzacji, organizacja spotkań dla powstańców). Współpracujemy m.in. z Domem dla Weteranów Powstania Warszawskiego na stołecznych Nowolipkach. Tak rozumiemy naszą ideę patriotyzmu nie tylko od święta.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)