Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

DZIENNIK WRÓBLA - gra miejska

DZIENNIK WRÓBLA - gra miejska

📅 Data: 07 września 2019, sobota

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Tyniecka 40A (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego Rafał Miastowski - Burmistrz Dzielnicy Mokotów, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i Teatr Historii zapraszają na wyjątkową, interaktywną, teatralną grę miejską pt. "Dziennik wróbla". Odbędzie się ona w dniach 3 sierpnia i 7 września 2019 roku, w godz. 12.30 - 15.30, w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI przy ul. Tynieckiej 40 a.
Interaktywny scenariusz gry "Dziennik wróbla" opiera się na teatralnej opowieści Honoraty Stafiej-Szczęsnej (Teatr Historii) o mieszkańcach Mokotowa i ich wspomnieniach z okresu wojny oraz Powstania Warszawskiego. Nawiązując do autentycznych pamiętników, wyróżnia się specyficznym dla Teatru Historii dystansem, humorem i wzruszającą refleksją.

Gracze będą mieli okazję obejrzeć mini spektakl teatralny, a następnie wcielić się w role bohaterów, by przez 3 godziny samodzielnie odkrywać ich losy, wędrując po zakamarkach Mokotowa. Gra zakończy się mini spektaklem finałowym oraz podsumowaniem z wręczeniem nagród.

Wstęp wolny.

Założony przez Honoratę Stafiej-Szczęsną warszawski Teatr Historii istnieje od 2010 roku. Specjalizuje się w interaktywnych grach miejskich, których celem jest popularyzacja historii, w ciekawej, teatralnej formie "przenoszenia w czasie". Od lat fascynuje uczestników swymi projektami, mając na koncie kilkaset gier miejskich, zrealizowanych nie tylko na terenie Warszawy, ale i w innych miastach.

Dzięki współpracy Teatru Historii z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Mokotów mieszkańcy Mokotowa mieli już okazję zapoznać się z kilkoma „przenoszącymi w czasie” przedsięwzięciami Teatru Historii, m.in. z cieszącą się dużym powodzeniem grą „Continnum” i „Continnum 2”, opartą częściowo na powieści Kamila Bracha o tym samym tytule.

Patronat Burmistrza Dzielnicy Rafała Miastowskiego.

Wsparcie merytoryczne i nagrody:
Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
Fundacja Ośrodka KARTA
Fundacja „Warszawa Walczy 1939-1945”
Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenie



Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site