Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Plac w mieście | Kolaż na Bankowym

Plac w mieście | Kolaż na Bankowym

📅 Data: 01 września 2019, niedziela

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Bankowy (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zapraszamy do wspólnego wycinania, wyklejania i tworzenia ilustracji w środku miasta!

Co to jest plac miejski? Jaki może mieć kształt? Co widać z placu? Czy dawne place Warszawy mogą być dla nas inspiracją? Wspólnie zatrzymamy się i przyjrzymy się architekturze Placu Bankowego, jego historii i zajrzymy... w przyszłość. Jak Plac będzie mógł wyglądać w przyszłości? Na te pytania odpowiemy wykorzystując technikę kolażu analogowego, stworzymy między innymi przestrzenną widokówkę i własny album wrażeń z Placu Bankowego. Wykorzystamy archiwalne zdjęcia, architektoniczne tekstury i formy oraz stare gazety w duchu zero-waste. Zapraszamy na 4 warsztaty, na każdym spotkaniu spojrzymy na przestrzeń miejską Warszawy z innej perspektywy. Nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych.
→ Udział w warsztatach jest bezpłatny.
→ Warsztaty są otwarte i zaczynają się o 12.00.
→ Zapraszamy w każdą niedziele sierpnia oprócz 18.08, od 12.00-14.00.
→ Warsztaty przeznaczone są dla różnych grup wiekowych.

☀️ Zodiak na wakacjach ☀️
Cykl warsztatów odbywa się w ramach akcji Zodiak na wakacjach.
Misją ZODIAKu Warszawskiego Pawilonu Architektury jest wspieranie działań edukacyjnych i animacyjnych dotyczących przestrzeni miejskiej. Obecnie w pawilonie prezentujemy wystawę Place. Instrukcja użycia, na której pokazujemy sposoby korzystania i ukryty potencjał warszawskich placów. Postanowiliśmy więc zaangażować się w działania w ramach letniej odsłony Placu Bankowym. Zapraszamy na warsztaty!

☀️ Harmonogram ☀️
✂️ 4.08 | Widoki, detale i faktury. Album z placu
Warsztaty poprzedzi krótki spacer dookoła nowej, wakacyjnej przestrzeni na Placu Bankowym. Co widać z placu i czy widać go z daleka? Co tworzy to miejsce i kto z niego korzysta? Czy plac ma ściany i podłogę? Czy spotkamy tu ptaki i owady, tak jak w parku? Pierwsze warsztaty kolażu będą okazją do stworzenia albumu wrażeń z Placu Bankowego. Wykorzystamy współczesne zdjęcia miasta, stare rysunki i wycinki z gazet aby stworzyć własną, miejską pamiątkę! Warsztaty dla uczestników od 7. roku życia. Młodsi uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach z rodzicami.

✂️ 11.08 | Pocztówka. Co widać na placu?
Warsztaty poprzedzi krótki spacer dookoła nowej, wakacyjnej przestrzeni na Placu Bankowym. Zastanowimy się jaki kształt ma dziś Plac Bankowy, a jaki miał dawniej. Jaki widok na miasto jest w jego jednym punkcie, a jaki w innym? Czy możemy z niego zobaczyć całe miasto, a może tylko konkretne budynki i miejsca? Poznamy pojęcia, którymi posługują się architekci i urbaniści projektując miasto, takie jak: oś kompozycyjna czy dominanta. Przyjrzymy się historycznym widokówkom z Placu Bankowego i spróbujemy odszukać co pozostało z tego dawnego miasta. Wybierzemy jeden z współczesnych widoków i stworzymy własną przestrzenną pocztówkę wykorzystując technikę kolażu. Warsztaty dla uczestników od 7 roku życia. Młodsi uczestnicy mogą wziąć udział w zajęciach z rodzicami.

✂️ 25.08 | Tu była fontanna. Nowy plac miejski
Warsztaty poprzedzi krótki spacer po dawnym Placu Bankowym. Przyjrzymy się jego przedwojennej historii, ale i przekształceniom lat po transformacji. Wykorzystując technikę kolażu i zdjęcia tej przestrzeni z różnych dekad i wieków zastanowimy się jak może zmienić się ona na stałe. Uruchomimy nie tylko wyobraźnię, ale i nasze zmysły. Zastanowimy się jak może wyglądać, pachnieć i brzmieć plac. Jaki jest plac miejski naszych marzeń? Wykorzystując stare zdjęcia i gazety stworzymy własną interpretację wymarzonej przestrzeni miejskiej. Zapraszamy na otwarte warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

✂️ 1.09 | Place Warszawy. Album
Warsztaty poprzedzi krótki spacer po dawnym Placu Bankowym. Co zostało z koncepcji powstałej w XIX w.? Wspólnie zastanowimy się co sprawia, że miejsce nazywamy placem. Jaka przestrzeń publiczna jest dla nas przyjazna? A może najlepiej wspominamy miejsca, które placami były tylko przez chwile? Ostatnie warsztaty kolażu na Placu Bankowym będą kolejną okazją do stworzenia własnego albumu. Tym razem spojrzymy nie tylko na ten, ale i na inne współczesne, historyczne, a także te nowo projektowane place! Opowiemy o nich swoją historię wykorzystując technikę kolażu. Zapraszamy na otwarte warsztaty dla dzieci od 7 roku życia i młodzież.

Organizator: m.st. Warszawa
Realizacja: Lokalny
Edukatorki: Katarzyna Witt (Kolektor), Katarzyna Żaczek, Marta Baranowska (Lokalny)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site