Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Home Movie Day

Home Movie Day
📅 Data: niedziela, 26 października 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Home Movie Day to wydarzenie, podczas którego doceniamy i oglądamy domowe filmy amatorskie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kinem amatorskim, miłośników osobistych historii -ciekawych tego, co na swoich filmach uwiecznili ich sąsiedzi, znajomi bądź też zupełnie obcy ludzie.

W tym roku szczególnie interesować nas będą filmy z podróży: począwszy od materiałów kręconych na początku dwudziestego wieku przez etnografów i badaczy Antarktyki podczas brytyjskiej ekspedycji na biegun południowy („The Great White Silence”), a skończywszy na współczesnych filmach ze znacznie bliższych podróży, stworzonych przez uczestników projektów Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Pokażemy także wybrane filmy z warszawskich AKF-ów, w tym materiały gromadzone przez Lokalną Pamięć Filmową/Muzeum Woli. Jak również filmy etnograficzne z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, między innymi „Wesele księżackie” z 1937 roku, czyli jeden z pierwszych polskich filmów amatorskich, docenionych na międzynarodowych festiwalach! Home Movie Day uświetni spotkanie z panią Elżbietą Dzikowską oraz projekcja jednego z odcinków kultowego „Pieprzu i wanilii”, programu który w czasach PRL-u pokazywał Polakom, jak wygląda świat bardzo daleko od żelaznej kurtyny.

Na Home Movie Day zapraszamy wszystkich miłośników, ale przede wszystkim posiadaczy filmów amatorskich na taśmach 8mm, SUPER 8, 9.5mm (Pathe Baby), 16mm, jak również na kasetach VHS, którzy chcieliby pokazać je innym oraz zobaczyć je na dużym ekranie kinowym. Przez cały dzień będzie można porozmawiać z konserwatorami filmu i dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o taśmy: jak je naprawić, czego nie wolno robić, a co należy, by przetrwały kolejne lata. Dodatkowo w tym roku, dzięki Narodowemu Instytutowi Audiowizualnemu, będziemy także oglądać i digitalizować kasety VHS!

Nie skupiamy się zresztą tylko na filmach, zapraszamy bowiem również wszystkich miłośników kina, którzy posiadają prywatne zdjęcia ukazujące ludzi filmu, czy też budynki kin (najlepiej takich, które zniknęły z mapy Warszawy). Takie fotografie będą mogły zaistnieć na stronie Fototeki Filmoteki Narodowej, a dodatkowo pomożemy w ich identyfikacji i doradzimy w jaki sposób je zdigitalizować oraz archiwizować.


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę