Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

CST Nabór do programu Różne ujęcia tańca współczesnego

CST Nabór do programu Różne ujęcia tańca współczesnego
📅 Data: sobota, 31 sierpnia 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 0:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Elektoralna 12, Mazowiecki Instytut Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


NABÓR ZGŁOSZEŃ DO PROGRAMU
Wokół tańca, choreografii i performansu – różne ujęcia tańca współczesnego
Cykl wykładowo-warsztatowy w CST 2019
Kuratorka: Julia Hoczyk
Wrzesień-grudzień 2019
DEAD LINE DO 31.08.2019
Szczegóły na stronie: link

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, we współpracy z kuratorką Julią Hoczyk oraz Instytutem Muzyki i Tańca, zaprasza do udziału w cyklu wykładowo-warsztatowym prezentującym różne spojrzenia na taniec współczesny i praktyki choreograficzne. Celem cyklu jest zapoznanie uczestników z obecnymi w ich obrębie nurtami, a także przekazanie podstawowej wiedzy niezbędnej do analizy i opisu współczesnych zjawisk z tych obszarów. Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy zapoznają się takimi zjawiskami, jak historyczny Tanztheater i współczesny teatr tańca, reżyseria światła i wizualność w tańcu współczesnym oraz choreografii, taneczne rekonstrukcje i archeologia tańca, kino tańca i nowe technologie, dramaturgia tańca i polityczno-społeczne aspekty choreografii (w tym ciało jako narzędzie oporu), kwestie percepcji i uważności w tańcu współczesnym (w tym: improwizacja, techniki somatyczne) oraz związki tańca współczesnego i nowej choreografii ze sztukami wizualnymi.

Plan zajęć będzie częściowo nawiązywał do programu prezentacji CST w 2019 roku, ale także pokazów z lat poprzednich, ponieważ warsztaty odbędą się na zakończenie trzyletniego cyklu działalności Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Praktyka ma ułatwić uczestnikom zainteresowanym krytyką tańca napisanie tekstów o wydarzeniach artystycznych i edukacyjnych odbywających się w CST od września do grudnia 2019. Osoby zdecydowane na pisanie będą pracować nad tekstami z Julią Hoczyk, kuratorką cyklu i redaktorką portalu taniecPOLSKA.pl, prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca. Teksty zostaną opublikowane na stronie Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, a uczestnicy zainteresowani pisaniem będą mieli szansę na podjęcie współpracy z portalem taniecPOLSKA.pl.

Zajęcia skierowane są przede wszystkim do studentów/studentek kierunków humanistycznych i artystycznych oraz do osób związanych zawodowo z tańcem, ale także do wszystkich zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat tańca i współczesnej choreografii.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak osoby zainteresowane pisaniem będą proszone o zadeklarowanie chęci napisania tekstów z wybranych przez siebie wydarzeń w ramach CST 2019.

Zajęcia odbywać się będą w wybrane czwartki w okresie od września do grudnia 2019, w godz. 15.00-18.00. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli zapewniony wstęp na wydarzenia artystyczne w ramach projektu CST.

Harmonogram:
12 września (Anna Królica),
26 września (Regina Lissowska-Postaremczak)
3 października (Anna Królica),
10 października (Joanna Leśnierowska),
24 października (Regina Lissowska-Postaremczak)
7 listopada (Anka Herbut),
21 listopada (Katarzyna Słoboda)
12 grudnia (Katarzyna Słoboda)
Z dokładnym programem zajęć u sylwetkami wykładowczyń można się zapoznać poniżej.

Daty spektakli CST:
5 września,
19, 20, 21 września (w ramach konferencji CST),
3 października,
24 października,
7 listopada,
14 listopada,
28 listopada,
5 grudnia,
12 grudnia.
Kino tańca CST: 26 września

Dokładny program wydarzeń CST zostanie przekazany uczestnikom w późniejszym terminie.

W celu zgłoszenia na warsztaty należy wypełnić formularz >> link
Termin zgłoszeń do 31 sierpnia 2019.
Informację zwrotną uczestnicy i uczestniczki otrzymają najpóźniej do 4 września 2019.

Kuratorka: Julia Hoczyk
Teatrolożka, krytyczka i teoretyczka tańca, redaktorka. Teksty krytyczne publikowała m.in. w „Didaskaliach”, „Teatrze”, „Opcjach”, „Dwutygodniku.com” i na portalu nowytaniec.pl. W latach 2005–2010 była redaktorką „Sceny” – periodyku poświęconego kulturze i edukacji teatralnej, w latach 2008–2011 – sieciowego miesięcznika „Kultura Enter”, w latach 2011-2018 – redaktorka prowadząca portalu taniecPOLSKA.pl prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca, poświęconego informacji, promocji, dokumentacji tańca temat tej dziedziny sztuki. Zajmuje się problematyką ciała, cielesności i gender (płci kulturowej) w polskim i światowym tańcu współczesnym. Prowadzi gościnne wykłady o tańcu współczesnym i butō. Współpracowała z Akademią Teatralną, gdzie w latach 2010-2015 prowadziła zajęcia poświęcone analizie teatru tańca i tańca współczesnego. Pracuje w Instytucie Muzyki i Tańca jako redaktorka portalu taniecPOLSKA.pl i publikacji na temat tańca.

Prowadzące: Anna Królica, Regina Lissowska-Postaremczak, Joanna Leśnierowska, Anka Herbut, Katarzyna Słoboda

Szczegóły programu i biogramy prowadzących dostępne na stronie link

Partner cyklu: Instytut Muzyki i Tańca
Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧