Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Chleb i kanelbulle w Wola Parku

📅 Data: 21 sierpnia 2019, środa

⏰ Godzina rozpoczęcia: 8:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Górczewska 124, Wola Park (pokaż na mapie)
Opti Taxi
21 sierpnia wystawa fotograficzna „Chleb i kanelbulle. Szwedzi w Polsce, Polacy w Szwecji” przenosi się do Wola Parku. Ekspozycja autorstwa Adama Tuchlińskiego i Krystyny Romanowskiej pokazuje życie w obu krajach z zupełnie nowej strony, ze wszystkimi cnotami i przywarami ich mieszkańców.

Powstała przy współpracy Ambasady Szwecji i Wola Parku wystawa ma łączyć Polskę ze Szwecją, smak swojskiego chleba ze słodyczą kanelbulle – cynamonowych bułeczek. Klienci Wola Parku i odwiedzający „Ogród Wola” będą mogli oglądać ją już od 21 sierpnia. Zdjęcia ozdobią ogrodzenie ogrodu społecznościowego.

Na ekspozycję składają się portrety wykonane przez laureata Grand Press Photo Adama Tuchlińskiego i teksty opracowane przez dziennikarkę Krystynę Romanowską. Bohaterami wy-stawy są Szwedzi żyjący w Polsce i Polacy na co dzień mieszkający w Szwecji - ludzie, którzy w swoim życiu i pracy łączą obie kultury. W rozmowach z Krystyną Romanowską opowiedzieli o swoim życiu codziennym w obu krajach. Podzielili się tym, co ich fascynuje, zachwyca, a czasami drażni w ich kulturach. Celem przeprowadzonych wywiadów było lepsze zrozumienie mieszkańców skandynawskiego kraju, ale też spojrzenie na ojczyznę z zupełnie nowej perspektywy.

Wystawa powstała z okazji stulecia odnowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Szwecją. Ekspozycja przenosi się do Wola Parku spod Ambasady Szwecji w Warszawie. Bliźniaczą wystawę w lipcu można było oglądać w Świnoujściu – nadmorskim mieście oddalonym od Szwecji jedynie o 92 mile morskie, a od 15 lipca także w szwedzkim Ystad.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site