Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

„Generał Motyl” – pokazy filmu

„Generał Motyl” – pokazy filmu

📅 Data: 25 sierpnia 2019, niedziela

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
We wniosku awansowym na stopień kapitana z dnia 18 sierpnia 1944 roku jego przełożony napisał: „Bierze udział w walce od pierwszego dnia. Wykazał duże zdolności dowódcze, dużą samodzielność i inicjatywę. Twardy w obronie, bystry i szybki w natarciu. Ma duży autorytet u podwładnych”. Zapraszamy serdecznie na pokazy fabularnego filmu dokumentalnego opowiadającego o generale Zbigniewie Ścibor-Rylskim ps. „Motyl”.

Historia filmu oparta jest m.in. na autentycznej relacji ostatniego żyjącego żołnierza Batalionu „Czata 49”, podkomendnego „Motyla”, żołnierzy ze Zgrupowania „Radosław” i innych oddziałów powstańczych i wojskowych oraz Jego znajomych i przyjaciół. Zbigniew Ścibor - Rylski został odznaczony m.in. dwukrotnie Virtuti Militari, dwukrotnie Krzyżem Walecznych, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

„Motyl” był żołnierzem SGO „Polesie” walczącym pod rozkazami generała Kleeberga, żołnierzem Związku Walki Zbrojnej, Armii Krajowej walczącym w 27 Wołyńskiej Dywizji AK i w Powstaniu Warszawskim. W latach 2004 – 2014 był sekretarzem Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari. Był również członkiem założycielem, a w latach 1989-1994 i 1997-2018 prezesem Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich. Został też Honorowym Obywatelem Warszawy.

Zapraszamy na pokazy fabularyzowanego filmu dokumentalnego opowiadającego o gen. Zbigniewie Ścibor - Rylskim ps. „Motyl”. Żołnierzu SGO „Polesie” walczącym pod rozkazami gen. Kleeberga, żołnierzu Związku Walki Zbrojnej, Armii Krajowej walczącym w 27 Wołyńskiej Dywizji AK i w Powstaniu Warszawskim. W latach 2004–2014 sekretarzu Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari. Członku założycielu i w latach 1989–1994 i 1997– 2018 prezesie Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich, Honorowym Obywatelu Warszawy.

Twórcami scenariusza są Małgorzata Brama, będąca również reżyserem filmu oraz Borys Jaźnicki i Marcin Strauchold. Autorem zdjęć jest Józefina Gocman. W rolę głównego bohatera wciela się Tomasz Włosok. Partnerują mu między innymi Ireneusz Czop, Olgierd Łukaszewicz, Tomasz Sapryk, Jakub Zając, Michał Rolnicki, Barbara Wypych. Film powstaje na zlecenie Związku Powstańców Warszawskich, przy współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

WSTĘP WOLNY

Pokazy:
17 sierpnia, 16:00
18 sierpnia, 16:00
24 sierpnia, 16:00
25 sierpnia, 16:00
7 września, 16:00

Producentem filmu jest Fundacja Artystyczna ERINA B, koproducentem zaś Dom Spotkań z Historią.
Partner strategiczny: Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. 7

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site