Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Klasyka i jazz na Kabatach: Agnieszka Hekiert z zespołem

Klasyka i jazz na Kabatach: Agnieszka Hekiert z zespołem
📅 Data: niedziela, 08 września 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na 5. koncertów, w ramach cyklu pn. „Klasyka i jazz na Kabatach – cykl letnich koncertów na świeżym powietrzu”, realizowanych w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019, w niedziele, o godz.19.00, w okresie: 14 lipca – 8 września 2019r.

08.09.2019 godz. 19.00 – Park Przy Bażantarni k. Orlika przy ul. Przy Bażantarni, koncert w wykonaniu Agnieszki Hekiert z zespołem.

W programie zostaną zaprezentowane utwory z nowonagranej płyty pt.: „Agnieszka Hekiert – Soul national”. Jej muzyka to słowiańsko- bałkańsko rytmy i melodie z polskimi tekstami.

Skład zespołu to laureaci amerykańskiej nagrody Grammy: Cezary Konrad – bębny oraz Paweł Pańta – bas, a także Konstantin Kostov – wybitny pianista z Bułgarii i Agnieszka Hekiert – wokal (trenerka wokalna z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, koncertuje w całej Europie). Każdy ich koncert to energetyczna uczta, wspólne śpiewanie i magiczna atmosfera.

Agnieszka Hekiert jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pierwszy etap jej kariery to zwieńczone nagrodami występy na wielu festiwalach oraz współpraca z gwiazdami rodzimej sceny, takimi jak Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Ryszard Rynkowski, Wiesław Pieregorólka, Krzysztof Ścierański czy Marek Bałata. W 2004 roku z trio Krzysztofa Herdzina nagrała płytę „Night And Day Swing”. Doceniona także na scenie europejskiej – koncertowała we Francji, Włoszech, Chorwacji, Bułgarii, a w szczególności w Niemczech i Austrii, gdzie nawiązała współpracę z legendą polskiego jazzu na emigracji, saksofonistą Leszkiem Żądło, a także Konstantinem Kostovem i Nevyanem Lenkovem. Owocem tej współpracy jest nagrana w roku 2009 płyta European Impressions.

Cezary Konrad – znakomity perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, pochodzi z rodziny muzyków. Współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Herdzinem, Zbigniewem Namysłowskim i z bardzo wieloma innymi muzykami z Polski i zagranicy. Od roku 1992 wybierany jest przez czytelników Jazz Forum Najlepszym Polskim Perkusistą Jazzowym rankingu Jazz Top. Ponadto w latach 2006-2009 czytelnicy „Top Drummer” nadawali mu tytuł Najlepszego Muzyka w kategorii Perkusista Jazz/Latin/Funk, zaś w 2014 roku został nominowany w I edycji Polskich Nagród Perkusyjnych organizowanych przez portal Beat It & magazyn Perkusista (w kategoriach Perkusista Jazz/Fusion oraz Edukator), w której zdobył nagrodę Eugeniusza 2014 dla Perkusisty Jazz/Fusion.

Jednak najważniejszym i najbardziej prestiżowym z otrzymanych przez niego wyróżnień jest z całą pewnością to z 26 stycznia 2014 roku, kiedy to jako pierwszy polski perkusista jazzowy został współzdobywcą prestiżowej amerykańskiej nagrody muzycznej o międzynarodowym znaczeniu – GRAMMY AWARD. Tym tak zwanym muzycznym Oscarem uhonorowany został wraz z formacją Włodek Pawlik Trio (w składzie Włodek Pawlik – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Cezary Konrad – perkusja) za Najlepszy Album Nagrany Przez Duży Zespół Jazowy 2013, czyli płytę Night In Calisia, która powstała we współpracy z jednym z najpopularniejszych amerykańskich trębaczy, Randy Breckerem oraz Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej.

Paweł Pańta – jest absolwentem Studium Jazzu przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia F. Chopina w Warszawie, gdzie się uczył pod kierunkiem Zbigniewa Wegehaupta, oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, którą ukończył w klasie kontrabasu Andrzeja Mysińskiego. Jest laureatem trzeciej nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach (2009). Kolejne nagrody zdobywał, występując z rozmaitymi zespołami jazzowymi.

Jako muzyk klasyczny był członkiem znanych orkiestr w Polsce i za granicą. W 1994 roku grał w Polskiej Orkiestrze Radiowej. W 1995 roku współpracował z Gustav Mahler Jugendorchester, prowadzonej przez Claudio Abbado, z którą występował na BBC Proms Festival i Berliner Festspiele. W latach 1996-1998 był członkiem międzynarodowej orkiestry Philharmonie der Nationen, z którą zagrał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji.Paweł Pańta ma w swoim dorobku wiele płyt jazzowych, na których pojawia się w składzie rozmaitych zespołów jako kontrabasista i basista. Będąc filarem zespołów Włodka Pawlika uczestniczył w nagraniach albumów „Anhelli”, „Tykocin” oraz ścieżki dźwiękowej do wielokrotnie nagradzanego filmu „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza (2009). W 2011 roku wziął udział w nagraniu płyty Night in Calisia, która ukazała się w Polsce w 2012 roku, a rok później w amerykańskiej wersji wytwórni Summit Records i przyniosła muzykom prestiżową nagrodę Grammy w kategorii najlepszy album dużego zespołu jazzowego.

Konstantin Kostov urodził się w 1979 roku we Vrats, w Bułgarii. W wieku 5 lat rozpoczął swoją edukację pianistyczną w Szkole Muzycznej, którą kontynuował w Pleven i w Sofii. Dalszą edukację realizował w Richard Strauss Conservatory w Monachium u profesora Leonida Chiznika. W 1997 roku Konstantin zdobył pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Sofii. W 2003 roku zdobył Grand Prix na Musik Förderreis Gasteig w Monachium. Od sierpnia 2008 r. jest wykładowcą fortepianu jazzowego na Uniwersytecie muzyki i teatru w Monachium.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę