Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie autorskie z Andrzejem Olasem

📅 Data: piątek, 06 września 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Główna Księgarnia Naukowa im. B.Prusa, Krakowskie Przedmieście 7 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Olasem, Polakiem mieszkającym w USA, emerytowanym profesorem PAN, autorem dwóch książek: "Hybrydowych Polaków", krytycznych esejów o życiu i tożsamości Polaków emigrantów, oraz tomu opowiadań "Sześć dni w Puerto Vallarta", który będzie miał u nas swoją premierę. Na spotkaniu będzie można nabyć obie książki. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorami spotkania są Główna Księgarnia Naukowa im. B. Prusa oraz wydawca, Oficyna Wydawnicza Kucharski.

HYBRYDOWI POLACY. ZBIÓR OPOWIADAŃ Z KOMENTARZEM
Andrzej Olas, Andrzej Targowski, 2018

Nowatorska koncepcja książki, dwóch autorów, zawiera niebanalne opowiadania Andrzeja Olasa z komentarze Andrzeja Targowskiego. Hybrydowy Polak to taki nasz rodak, który
potrafi żyć, działać, odnosić sukcesy i porażki, a także być szczęśliwym w dwóch różnych środowiskach – czy to politycznych, czy obywatelskich – zarówno na obczyźnie, jak i w
kraju, nie tracąc przy tym patriotycznej, ekonomicznej i innych więzi z ojczyzną. Tym samym jest on giętkim i sprytnym, a może i mądrym mieszkańcem różnych środowisk; ułatwia mu to przetrwanie, staranie się o lepszy byt. Uzyskuje w ten sposób zadowolenie z życia, którego z różnych względów, najczęściej politycznych i ekonomicznych, nie zapewnia mu życie w jednym środowisku. To obywatel świata, najczęściej z podwójnym obywatelstwem.

SZEŚĆ DNI W PUERTO VALLARTA. OPOWIADANIA
Andrzej Olas, 2019 (PREMIERA!)

Autor opowiada, jak to w opowiadanich bywa, o Nowej Gwinei, meksykańskich detektywach, działce pod Pułtuskiem, miłości w Kłodzku, Platonie, księciu Józefie Poniatowskim, ławce na warszawskim Placu Narutowicza, kanadyjskim konsulu w Seattle, liczbach pierwszych i koncernie General Electric. Opowiada bo, wierz mi Czytelniku, naprawdę lubi opowiadać. I tak jak każdy z Was, trzymających tę książkę w ręku, kocha czytać.

Autor o sobie:

Studiowałem na Wydziale Lotniczym Politechniki Warszawskiej, jestem emerytowanym profesorem akademickim, byłym pracownikiem Polskiej Akademii Nauk. Przez ponad dziesięć lat uczyłem i prowadziłem badania w uniwersytetach Stanów Zjednoczonych. Po akademickiej emeryturze kolejne lata spędziłem pracując w ponad stuletnim, założonym przez Tomasza Edisona koncernie General Electric. Byłem więc profesorem, ale zdarzyło mi się też być frezerem, inżynierem softwaru, konsultantem, prezesem, prezenterem i literatem, przede wszystkim zaś los rzucał mnie po świecie. Nie przeszkadzało mi to, bo tak właśnie, w ruchu, wyobrażam sobie życie. A przy okazji pisałem – i wcale nie tak mało.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę