Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

THEATER IRRWISCH "NUJORK DENZING KWIIN"

THEATER IRRWISCH "NUJORK DENZING KWIIN"

reklama
📅 Data: sobota, 06 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Nowego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Austriacki zespół Irrwisch pochodzi z Wiednia, ale znany jest na wielu ulicach wielkich i mniejszych miast – jako typowy teatr uliczny od ponad dwudziestu lat (od 1992 roku) objeżdża Europę, grając na wszelkich możliwych festiwalach i miejskich festynach. „Irrwisch dostarcza rozrywki – bawi i zadziwia – Irrwisch może Cię poruszyć. Nieszablonowe postaci zmienią twój sposób patrzenia na świat, dzięki swemu niezwykłemu poczuciu humoru” – czytamy w recenzjach. Spontaniczność i improwizacja są tym, co charakteryzuje ich sztukę, ich kulturę. Łamią tabu i przesuwają granice, przekonują do siebie w rzadki i wzruszający sposób. Wszędzie gdzie się pojawią budzą powszechny entuzjazm, tym bardziej, że dzięki częstemu występowaniu na ulicy, czyli - jak sami mówią - w tzw. akademii teatru ulicznego z roku na rok doskonalą swoje performerskie umiejętności. Już we wczesnych produkcjach artyści kładli nacisk na akrobacje, chodzenie na szczudłach i pokazy z ogniem. Elementy te służą im do opowiadania historii o czlowieku, o błaznowaniu, o życiu w społeczeństwie. Krytycy podkreślają, że zespół nie chełpi się „fascynującymi umiejętnościami artystycznymi, lecz radośnie żyje swą wyobraźnią i pod płaszczykiem bezczelności maskuje namiętną miłość”.

Teatr powstał w 1992 roku, a główni aktorzy grupy to: Stefan Novak, Stefan Grassl, Rudi Hebinger, Christophe Dumalin i Manfred Unterluggauer.


Nujork Denzing Kwiin (Krulowa Danca z Nujorku) - taneczna klaunada, w której grupa tancerzy i DJ-ów ze wzmacniaczami „prosto z podmiejskich dyskotek” zabiera nas w podróż do centrum miasta. Cudaczne postaci z lat 70-tych - w bajecznie kolorowych strojach, z cytatami kultowych filmów - przypominają bohaterów komiksów zebranych z dziwacznego świata. Starają się utrzymać przy życiu cudowne, kolorowe życie wspaniałych lat tamtej dekady - czasów, gdy byli adorowani i sławni. Chcą być również adorowani i sławni tu i teraz. Wydaje im się, że są super i chyba nie zdają sobie sprawy, że ich ciuchy i styl „macho” wyszły z mody, podobnie jak zmieniła się muzyka, dziewczyny i moda. Wciąż odtwarzają te same choreografie, które tańczyli dobre 40 lat temu….

Widownia poddaje się czarom wykonywanym na szczudłach i na ziemi; wkrótce każdy na ulicy zaczyna wystukiwać rytm i śmiać się, a dobre wibracje przechodzą z osoby na osobę aż wszyscy łączą się we wspólnym tańcu...

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę