Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TEATR FORMY "KUCHARZ NA OSTRO"

TEATR FORMY "KUCHARZ NA OSTRO"

reklama
📅 Data: sobota, 06 lipca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Nowego Miasta (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Spektakl w ramach Festiwalu Sztuka Ulicy.

Teatr Formy – Scena Pantomimy (dawny Współczesny Teatr Pantomimy) istnieje od 1996 roku. Został założony i jest prowadzony przez Józefa Markockiego, który wywodzi się z Wrocławskiego Teatru Pantomimy i szkoły Mistrza Henryka Tomaszewskiego. Wszyscy członkowie zespołu są zawodowymi aktorami, a formacja jaką tworzą wyrasta z najlepszych tradycji polskiej pantomimy. Interesuje ich współczesność i współczesny człowiek - z tym, co go spotyka, drażni, wzrusza czy przeraża. Aby opowiadać o doświadczeniach homo sapiens XXI wieku, ale i o odwiecznych zmaganiach ideałów z ludzką niedoskonałością, Józef Markocki sięga po inspiracje literackie, a także po wspólne wielu kulturom mity i legendy. Operując uniwersalnym, niewymagającym tłumacza, językiem gestu, z dużym powodzeniem gości na festiwalach w kraju i za granicą. Teatr występował w takich krajach jak: Szwecja, Holandia, Hiszpania, Rosja, Francja, Belgia, Białoruś, Słowacja, Austria, Węgry, Niemcy, Włochy, Serbia, Chorwacja, Iran, Ukraina.


Kucharz na ostro to garnizonowa komedia nawiązująca do dobrej tradycji komedii wojskowych, przywodząca na myśl przygody dzielnego Wojaka Szwejka. Spektakl opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce podczas stacjonowania wojsk radzieckich na Dolnym Śląsku, a ściślej: wspólnych polsko-rosyjskich manewrów na podlegnickich polach. Głównym tematem tej historii jest rywalizacja trzech kucharzy: Polaka, Rosjanina i Niemca oraz zagadka - który z nich ugotuje lepszą zupę-grochówkę? W tle pojawia się postać tajemniczej czeskiej sanitariuszki…

O niegdyś bardzo poważnych problemach opowiada się tu z lekkim dystansem i przymrużeniem oka - spektakl jest lekki, obfitujący w mnóstwo groteskowych sytuacji, ale nie brakuje w nim również elementów wzruszających, a nawet sentymentalnych. Przedstawienie kończy się wspólną ucztą - aktorzy częstują widzów dobrą grochówką serwowaną z autentycznej wojskowej kuchni polowej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę