Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Bohaterowie Powstańczej Warszawy - 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - piknik historyczno-edukacyjny

Bohaterowie Powstańczej Warszawy - 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - piknik historyczno-edukacyjny

reklama
📅 Data: niedziela, 15 września 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, Park Kombatantów (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy oraz Stowarzyszenie Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi" zapraszają 15 września w godz. 12.00-17.00 do Parku Kombatantów na plenerowy, edukacyjno-historyczny piknik, przedstawiający najważniejsze wydarzenia z okresu 63 dni Powstania Warszawskiego z dużym naciskiem na teren dzielnicy Włochy. W tym celu zostanie upamiętniona rocznica wydarzeń wywózki mężczyzn z Włoch do III Rzeszy w 1944 r. (złożenie kwiatów pod pomnikiem godz. 11.00). Zaproszeni zostaną kombatanci i osoby, które przeżyły Powstanie Warszawskie.

Zaprezentowany będzie zrekonstruowany pojazd pancerny wraz z wmontowanym kinem plenerowym, w którym będą wyświetlane filmy i kroniki powstańcze i który weźmie udział w dynamicznym pokazie plenerowym. Dla najmłodszych przedstawienie teatru ulicznego pt: "Tygrysy Do Budy" z kukiełkami i żywymi postaci, które odegrają rolę Powstańców Warszawskich. Będzie także możliwość zaadresowania w Harcerskiej Poczcie Polowej pamiątkowej karty z pieczątką Poczty Powstańczej.

W rolę łączników obsługujących telefoniczną naziemną linię łączności wcielą się najmłodsi członkowie stowarzyszenia. Natomiast w Szpitalu Polowym dziewczęta ze stowarzyszenia będą prowadziły warsztaty z pierwszej pomocy. Uczestnicy pikniku będą mieli również możliwość uszycia na epokowych maszynach opasek powstańczych, które zachowają na własność. Sekcja Bojowych Szkół przygotuje wystawę wraz z opisem historycznym sprzętu i wyposażenia używanego przez żołnierzy Armii Krajowej w Powstaniu Warszawskim. Wystawa obejmie moździerze, armatę i oryginalną broń z Powstania Warszawskiego.

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi"​ a współfinansowany przez Dzielnicę Włochy m.st. Warszawy

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.