Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Robert Motelski / Linia Horyzontu / wystawa malarstwa

Robert Motelski / Linia Horyzontu / wystawa malarstwa

📅 Data: 15 października 2019, wtorek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Al.Waszyngtona 2a, 03-910 Warszawa (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Jeszcze do niedawna kompozycja w moich obrazach ograniczona była do fragmentu pejzażu: trzcin, traw lub liści, nie było wyraźnej linii horyzontu.
Teraz w moich obrazach przestrzeni jest coraz więcej. Patrzę z oddali na coraz szerszy horyzont: jezior, morza, gór. Przyglądam się i analizuję światło odbijające się w wodzie lub śnieg pokrywający górskie szczyty. Na podstawie obserwacji tworzę swoje odbicie światła w wodzie, które jest przemyślaną kompozycją.
Tak powstał obraz ,, Światło 2 września 14:12”.

Nie pamiętam co spowodowało, że motywem moich prac stała się natura, chociaż temat ten zawsze był mi bliski. Z czasem obrazy stawały się coraz bardziej syntetyczne; nie wychodziło to z założenia, ale z własnych doświadczeń podczas obcowania z przyrodą. To one wciąż wpływają na mój sposób postrzegania rzeczywistości. Nie wymyślam idei ani formy. Pomysły przychodzą same, potem je realizuję.
Inspiracje do obrazów znajduję podczas wyjazdów, kiedy mam możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą. Potem w pracowni analizuję wrażenia, syntetyzuję formę, usuwam zbędne elementy, wybieram to co najważniejsze w projekcie. Zawsze bliska mi była abstrakcja, ale realistyczne motywy stwarzały możliwości przekazania również innych treści.

Tytuły prac są zapisem czasu. Zatrzymują chwile, kiedy sytuacja przedstawiona na obrazie, światło, kolor, kompozycja mogłyby zaistnieć. Nie są dla mnie najważniejsze, ale pozwalają porządkować obrazy w czasie i nadać im dodatkowe znaczenia.
Niektóre motywy są mi bliskie już od dawna, dlatego nie rezygnuję z nich, aby mogły powrócić w nowej postaci. W moich pracach chciałbym przekazać energię i rytm zawarte w naturze. Zestawiam ekspresyjnie malowane elementy z płaszczyznami koloru. Duże znaczenie przywiązuję do kompozycji.
Na wystawie ,,Linia horyzontu” w Galerii Milano w Warszawie pokazuję ponad dwadzieścia obrazów z najnowszych z serii: Światło, Gwiazdy, Ognisko.

Wystawa dostępna do 2 listopada.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site