Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Piknik Rodzinny Manufaktura Zdrowia

Piknik Rodzinny Manufaktura Zdrowia

reklama
📅 Data: sobota, 12 października 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, 🌊 nad Wisłą, ul. Wybrzeże Puckie 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Fundacja Pociechom to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci mają okazję bezpośrednio spotkać się z końmi i alpakami. Mogą je głaskać, przytulać, czyścić i karmić, czerpiąc z tego mnóstwo zabawy. Zależy nam, aby przebywanie z nimi było pewną formą edukacji, dzięki której dzieci zdobędą wiedzę jak opiekować się zwierzętami, zachowywać przy nich, a także, na czym polega w naszej fundacji hipoterapia i alpakoterapia. Jedną z największych atrakcji w naszej stajni są przejażdżki na koniu lub kucyku. Dołożymy wszelkich starań, aby dzieci doznały u nas niezapomnianych wrażeń.

Podczas pikniku odbędą się następujące zajęcia:

Warsztaty gry na bębnach jako profilaktyka zdrowotna z elementami muzykoterapii, w tym zachęcenie dzieci i rodziców do gry na instrumentach, prezentacja bębnów z różnych stron świata oraz nauka prostych technik i rytmów.

Warsztaty plastyczne i ekologiczne jako zapoznanie z jedną z dziedzin arteterapii - rysunek, malarstwo, rękodzieło. Chcemy zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy, ale też do rozbudowania wrażliwości artystycznej. Wzbogacenie warsztatu o elementy ekologiczno-recyklingowe pozwoli pokazać odbiorcom jak dbać o przyrodę.

Warsztaty dietetyczne – żywienie człowieka, przekazanie jak największej ilości osób wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i jak stosować zbilansowaną dietę zarówno u osoby dorosłej jak i dziecka.

Warsztaty profilaktyczne z końmi oraz pokaz jazdy konnej. Rozpowszechnianie wiedzy na temat koni, ich dobroczynnego wpływu zarówno na osoby zdrowe jak i z niepełnosprawnościami oraz wiedzy z zakresu ich codziennej pielęgnacji.

Warsztaty profilaktyczne z alpakami. Zapoznanie uczestników z tymi sympatycznymi zwierzętami, które poprzez swoje przyjazne usposobienie pomagają w nawiązywaniu kontaktu, budowaniu relacji i rozładowywaniu emocji.

Konkursy, gry i zabawy rodzinne.

[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą z reguły są uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.