Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Urodziny Internetu. Zapraszam didżej Wojciech Orliński

Urodziny Internetu. Zapraszam didżej Wojciech Orliński

reklama
📅 Data: 18 października 2019, piątek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pardon, To Tu - Aleja Armii Ludowej 14 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
50 lat temu Uniwersytet w Los Angeles połączono ze Stanfordem siecią zaprojektowaną przez inżyniera polskiego pochodzenia, Paula Barana. Z tej okazji Wojciech Orlinski zaprasza na premierę pierwszej biografii Barana pt. “Człowiek, który wynalazł Internet”. Będziemy świętować przy analogowych płytach z kolekcji Autora - tańcząc do Chucka Berry’ego, Eddie Cochrana, Duran Duran, Depeche Mode, Ultravox, Abby, Les Negresses Vertes, Les Rita Mitsouko i The Specials. Bardzo się cieszymy, że Pardon, To Tu wraz Wydawnictwo AGORA może połączyć swoje pasje, książki i vinyle.

➳ Piątek, 18.10.2019 – g. 19:00
➳ Wstęp wolny
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Dla pierwszych 50 osób, które podczas spotkania zakupią książkę Autora (rabat!) lub przybędą w strojach z czasów dzieciństwa internetu sprezentujemy kupon do baru.

Wojciech Orliński - absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, od 1997 roku związany z „Gazetą Wyborczą”. Stypendysta Instytutu Wiedzy o Człowieku w Wiedniu (2005). Od 2014 roku wykładowca na wydziale dziennikarstwa i nowych mediów Collegium Civitas, wcześniej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Autor wielu książek, w tym powieści science fiction “Polska nie istnieje”, “Internet. Czas się bać” (Wydawnictwo Agora, 2013) i “10 lat emocji” (Wydawnictwo Agora, 2015). Debiutował leksykonem lemologicznym “Co to są sepulki – wszystko o Lemie”. W 2017 roku wydał pierwszą biografię Stanisława Lema “Lem. Życie nie z tej ziemi” (Wydawnictwo Agora/Czarne, 2017). Prowadzi bloga Ekskursje w dyskursie (wo.blox.pl) i audycję Piąteczek w radiu TOK FM .

Autor tym razem bierze pod lupę historię Paula Barana, dzięki któremu w 1969 roku w Kalifornii uruchomiono pierwsze łącze internetowe. Zanim amerykańscy generałowie wcielili w życie pomysł genialnego inżyniera z polskiego Grodna, Paul Baran przewidział wideokonferencje, zakupy przez internet, a także powszechność laptopów i smartfonów. Przewidział też związane z Internetem zagrożenia dla prywatności i demokracji. Niestety, politycy nie dorównywali mu geniuszem i tak zostało do dziś: internet to arcydzieło inżynierii, ale od strony regulacji prawnych, kompletna fuszerka.

Biografia Paula Barana to podróż do źródeł internetu, który zgodnie z oficjalną metryką urodził się 29 października 1969 r. Wojciech Orliński nie daje się jednak uwieść symbolice tego momentu i podąża w głąb historii, by wydobyć z niej postać kluczową dla powstania Sieci, faktycznego jej wynalazcę. Opowieść o skromnym, choć ambitnym inżynierze i przedsiębiorcy pochodzącym z rodziny podlaskich Żydów jest nie tylko biografią przedstawiającą niezwykłego człowieka. To także historia o tym, że nie potrafiliśmy właściwie skorzystać z nowego wynalazku i wyrwał się on spod naszej kontroli, mimo że jego twórca, Paul Baran ostrzegał przed takim scenariuszem już w 1965 r. Lektura obowiązkowa nie tylko w 50. rocznicę powstania internetu. - Edwin Bendyk, tygodnik POLITYKA

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop zapisz w kalendarzu ustaw przypomnienie
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site