Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Wszystko na sprzedaż | Sztuka widzenia

Wszystko na sprzedaż | Sztuka widzenia

reklama
📅 Data: sobota, 26 października 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Pokazem „Wszystko na sprzedaż” inaugurujemy nowy cykl, poświęcony wybitnym polskim operatorom filmowym. Bohaterem pierwszego spotkania będzie Witold Sobociński

📋 PROGRAM

🗣 Wprowadzenie
Dr hab. Katarzyna Taras, filmoznawczyni i krytyczka filmowa, wykładowczyni Szkoły Filmowej w Łodzi, przybliży widzom tematykę filmu i zasygnalizuje wybrane – szczególnie interesujące w kontekście pracy operatora – fragmenty prezentowanego obrazu.

🎥 „Wszystko na sprzedaż”, zdj. Witold Sobociński, reż. Andrzej Wajda, 1968, 94 minut
Fabuła filmu koncentruje się na motywie poszukiwania zaginionego bez wieści aktora, który nie zjawił się na planie w czasie realizacji filmu. Ela – żona aktora – oraz Beata – żona reżysera i dawna miłość aktora – starają się go odnaleźć. W trakcie poszukiwań do ekipy dociera wiadomość, że zginął, wyskakując z pędzącego pociągu. Aby dokończyć film, reżyser angażuje przyjaciela zmarłego, Daniela, który mimo wahań i oporów decyduje się zagrać. W efekcie i on porzuca plan zdjęciowy. Film jest nie tylko hołdem złożonym wielkiej legendzie polskiego kina – Zbigniewowi Cybulskiemu, ale także znakomicie uchwyconym portretem zbiorowym środowiska filmowego, w którym wszystko jest na sprzedaż, bo wszystko może służyć jako materiał do nowego filmu.

👥 Spotkanie
Po filmie zapraszamy na, prowadzoną przez Katarzynę Taras, rozmowę i analizę obrazu z udziałem operatorów i filmoznawców.

ℹ Wstęp
🆓 Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

📧 W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Wydarzenie współorganizowane przez Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny i PSC Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.