Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Niepowtarzalne popołudnie w Time for Chopin

Niepowtarzalne popołudnie w Time for Chopin

📅 Data: 12 października 2019, sobota

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stara Galeria Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), plac Zamkowy 8 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Na miłośników niecodziennych spotkań z kulturą czeka wyjątkowe zaproszenie. W najbliższą sobotę w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie zagra Joanna Różewska, mistrzyni stylu brillant, a Piotr Witt autor „Przedpiekla Sławy. Rzecz o Chopinie” zaprezentuje francuskie wydanie swojej książki. Piękne dźwięki i ciekawe treści gwarantowane.

Time for Chopin zaprasza miłośników kultury i Fryderyka Chopina na muzyczno-literackie popołudnie, które odbędzie się w sobotę, 12 października o godz. 16:30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Doskonałą oprawę instrumentalną okazjonalnego koncertu zapewni Joanna Różewska, wybitna pianistka, laureatka kilkunastu prestiżowych konkursów muzycznych, która koncertowała na całym świecie - solo oraz z orkiestrami, występując dla najważniejszych osób w państwach. Eleganckie wnętrza wypełnią dźwięki utworów stylu brillant - nurtu obecnego w muzyce romantycznej pierwszej połowy XIX wieku. Zawarte w programie kompozycje powstały w Warszawie nim artysta ruszył w świat, a Wielki Polonez Es-dur op. 22 skomponowany został już w stolicy Francji.

O warstwę słowną spotkania zadba Piotr Witt, historyk i autor książki „Przedpiekle sławy. Rzecz o Chopinie”, która została określona jako „odkrycie ważne dla chopinologii”. Pisarz zaciekawi zgromadzonych gości anegdotami z początków kariery kompozytora. Co więcej, odsłoni skrywane w archiwach prawdy historyczne oraz rzuci nowe światło na czas, w którym nieznany nikomu Fryderyk zdobywał ówczesny Paryż.

Warto wybrać się w tę podróż, posłuchać, porozmawiać oraz poprosić o autograf. Tym bardziej, że wstęp na wydarzenie jest wolny.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site