Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wieczór w rytmach lindy hop | Festiwal Ciało/Umysł 2019

Wieczór w rytmach lindy hop | Festiwal Ciało/Umysł 2019

reklama
📅 Data: sobota, 12 października 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 21:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Nowy Teatr, Madalińskiego 10/16 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Wieczór w rytmach Lindy Hop!
warsztaty, potańcówka

Festiwal Ciało/Umysł 2019 po spektaklu Mette Ingvartsen To come (extended) | Festiwal Ciało/Umysł 2019, zaprasza na wieczór specjalny, na który złożą się warsztaty taneczne oraz potańcówka w rytmach muzyki swingowej prowadzone przez Grzegorza Kowalczyka wraz z grupą SwingStepPL

Tego wieczoru przeniesiemy się w świat swinga wkraczając w jego różne zakamarki i dotykając stylów tanecznych takich jak Lindy Hop, Boogie Woogie czy Charleston.

Powstanie tańca swingowego datuje się na początki lat 20-tych ubiegłego wieku, gdzie narodził się wśród afroamerykańskiej społeczności Stanów Zjednoczonych. Jako nierozerwalne miejsce dla początków tej stylistyki tańca uznaje się nowojorski Harlem. Do grupy tańców swingowych zalicza się oczywiście Lindy Hop, ale także takie style jak choćby Charleston, czy Boogie Woogie. Popularność tych stylów eksplodowała w latach 20-tych i 30-tych XX wieku, szybko opanowując nie tylko etniczne dzielnice Nowego Jorku, stając się m.in. jedną z popularnych rozrywek żołnierzy amerykańskich w okresie II wojny światowej i właśnie za ich sprawą ten styl dotarł do Europy. Rozwój tego stylu związany był z rosnącą popularnością, jaką robiła wówczas muzyka swingowa i jej bratnie style. Dzisiaj w Polsce, ale także na świecie swing i wywodzące się z jego rodziny style stają się coraz bardziej popularne, choćby za pomocą retro potańcówek dlatego na jedna z Nich chcemy zabrać widzów spektaklu.

Swing na Festiwalu Ciało/Umysł pojawi się po raz pierwszy, jako część głośnego spektaklu Mette Ingvartsen „to come (extended)”. Po wyjściu z przedstawienia widzowie będą mogli poznać podstawowe kroki tańca pod okiem tancerzy ze Studia Tańca SwingStepPL prowadzonych przez Grzegorza Kowalczyka - Vice Mistrza Świata Swing Dance oraz dwukrotnego Vice Mistrza Świata Boogie Woogie. W trakcie odbędzie się również mini-turniej taneczny – chętni będą mogli sprawdzić swoje umiejętności, które ocenią prowadzący warsztat tancerze. A następnie wszyscy zaproszeni zostaną na swingową potańcówkę. Warto przyjść z partnerem!

wstęp wolny!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)