Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
#zostańwdomu i weź udział w wydarzeniach transmitowanych online (tutaj lista).
W związku z epidemią koronawirusa wszelkie wydarzenia odbywające się w przestrzeni miasta są tymczasowo odwołane.
reklama
reklama

Spotkanie z L.Lomitashvilim, Habitat for Humanity i WWF Polska

Spotkanie z L.Lomitashvilim, Habitat for Humanity i WWF Polska

📅 Data: sobota, 12 października 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
Spotkanie towarzyszące wystawie Lado Lomitashvilego Let River Know Your Dream. Water Will Carry.

Przygotowując się do warszawskiego projektu, Lado Lomitashvili od początku zakładał stworzenie swoich kompozycji z materiałów z recyklingu. Stąd nawiązanie współpracy z Habitat for Humanity Poland — pomagającej osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej zamieszkać w godnych warunkach. Wiele sprzętów wybranych przez Lado w magazynach sekcji ReStore fundacji, a następnie artystycznie przez niego przekształconych, stało się elementami wystawy.

Inną organizacją, z którą podjęliśmy twórczą współpracę, jest WWF Poland, a konkretnie jej dział zajmujący się ochroną mórz i oceanów. To część światowej organizacji o charakterze niedochodowym, zajmującej się „powstrzymaniem degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenia przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą”. Organizacja ta rozpoczęła w 2016 roku projekt MARELITT Baltic, mający na celu ograniczenie zanieczyszczeń Morza Bałtyckiego z pozostałości sprzętu służącego do połowów. Tak zwane sieci widma dryfują w morzu, stanowiąc poważne zagrożenie dla zwierząt, ale też nurków i statków. Akcja polega na odławianiu tych elementów z morza we współpracy z lokalnymi rybakami. Wydobyte obiekty składowane są w portach z zamiarem przyszłej utylizacji. Ich twórcze wykorzystanie przez Lomitashvilego staje się tym samym rodzajem artystycznej utylizacji bałtyckich śmieci. Wystawa w poetycki sposób zwraca uwagę na ten problem, ważny w czasach rosnącego zagrożenia naszej planety katastrofą ekologiczną.

Lado Lomitashvili – (ur. 1994) — absolwent Wydziału Architektury Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Tbilisi. W jego abstrakcyjnej twórczości główną rolę odgrywają architektura, jej forma i znaczenie oraz umiejętność myślenia przestrzennego. Mieszka i pracuje w Tbilisi.

Fundacja Habitat for Humanity — chrześcijańska organizacja dobroczynna, która działa na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych osób niezamożnych oraz zapobiegania bezdomności. Jej działania obejmują budowy i remonty lokali mieszkalnych, przy wsparciu wolontariuszy i z wykorzystaniem darowizn materiałowych; pilotażowe realizacje innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają dostęp do niedrogich mieszkań o godnym standardzie; działania w imieniu i na rzecz osób w trudnej sytuacji mieszkaniowej, m.in. w celu poprawy efektywności polityki mieszkaniowej.
habitat.pl

WWF Polska — organizacja pozarządowa i ekologiczna o charakterze międzynarodowym. Misją organizacji jest działanie na rzecz przyszłości, w której człowiek działa w harmonii z naturą. Jej działania obejmują ratowanie najcenniejszych przyrodniczych miejsc w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach. W Polsce WWF prowadzi akcje na rzecz: ochrony Puszczy Karpackiej, odbudowy populacji rysia nizinnego na Mazurach, zapobiegania zanieczyszczeniom Bałtyku, proponowania prawa w zakresie gospodarki leśnej i wycinki drzewostanu czy zapobiegania degradacji polskich rzek.
wwf.pl

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.