Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Solo ruchowe „La la la la la” w trzech odsłonach

Solo ruchowe „La la la la la” w trzech odsłonach
📅 Data: sobota, 12 października 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Solo ruchowe „La la la la la” w trzech odsłonach
Magdalena Widłak

Choreografia i wykonanie: Magdalena Widłak
Konsultacje: Kamil Dobrowolski

Zapraszam widzów do spotkania i doświadczenia pracy tancerza/choreografa. Podczas wieczoru zaprezentuję (ok. 15-17-minutowe) solo taneczne trzykrotnie - za każdym razem realizując odmienny kontakt wzrokowy z widzem. Chciałabym zbadać jak zadziała to na mnie jako wykonawce - czy i w jaki sposób zmieni to choreografię, ruch, poczucie przestrzeni: mojej własnej, tej dzielonej z widzem i tej będącej własnością samego obserwującego, czy wpłynie na realizację tematu spektaklu, kształt ciała, jakie będą odczucia po drugiej stronie, kto będzie ustalał granice kontaktu wzrokowego, kiedy bedzie wygodnie, a kiedy mniej i jakie decyzje będę podejmować ja, a jakie widz w zwiazku z tym? Na te przykładowe pytania i jeszcze wiele innych chciałabym poszukać odpowiedzi poprzez praktykę czyli spotkanie w relacji performer-widownia w tym samym spektaklu z wykorzystaniem różnej pracy ze wzrokiem oraz późniejszą rozmowę na ten temat.

Magdalena Widłak
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, kierunek studiów-choreografia i techniki tańca. Jako tancerka współpracowała z Elwirą Piorun (Teatr Tańca Zawirowania, Warszawa), Maszą Triputsen, Karoliną Kroczak, Adamem Adamonisem, Pauliną Święcańską, Teatrem Tańca i Ruchu V6 w Łodzi (chor. Natalia Kielan). Obecnie związana z Rzeszowem, gdzie tańczy w Teatrze O.de.la (chor. Marta Bury) oraz współpracuje jako twórca ruchu scenicznego, a także jako wykonawca z Teatrem Maska. Zakwalifikowała się do programu dla początkujących choreografów Julidans Artists’ Lab w Amsterdamie i uczestniczyła w projekcie „Stepping back if back is ahead” Clary Amaral. Stworzyła etiudy ruchowe: solo „La la la la la” wielokrotnie modyfikowane i pokazywane na konkursach i festiwalach w Polsce oraz trio „Szkice węglem” w ramach Stypendium twórczego Marszałka Województwa Podkarpackiego. Przygotowała spektakl solowy „Studium (Przypadku) Strachu, S.(P.)S.” w ramach 9. Obserwatorium Artystycznego Entree – wygranej rezydencji w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Od września bieżącego roku pracuje jako tancerka w projekcie Olsztyński Teatr Tańca. Prolog. Aktywnie działa również jako instruktor tańca.

Kamil Dobrowolski
Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Obecnie aktor Teatru Maska w Rzeszowie. Instruktor teatralny. Prowadził koło teatralne w VI LO w Rzeszowie oraz zajęcia aktorskie w Centrum Sztuki Wokalnej, gdzie współtworzył także kilka koncertów. Prowadzi lekcje teatralne oraz Małą Akademię Teatralną w Teatrze Maska. W 2003 roku należał do młodzieżowej redakcji Radia Toruń, prowadząc audycje na żywo. W 2004 roku pisał komentarze narracyjne (offy) do programu ekologicznego „Spotkania z ekologią” emitowanego w TVP 3 Bydgoszcz. W 2007 r. zajął pierwsze miejsce w toruńskim konkursie na happening, dla spektaklu wyreżyserowanego przez wnioskodawcę w ramach prowadzenia koła teatralnego w VII LO w Toruniu. W 2010 r. otrzymał stypendium dla młodych twórców przyznawane przez Prezydenta Miasta Białystok i zrealizował projekt stypendialny. W 2012 r. – otrzymał Złotą Halabardę, ogólnopolską nagrodę za najmniejszy epizod aktorski przyznawaną przez Olsztyński Teatr Lalek. W 2013 r. otrzymał nagrodę dziecięcego jury dla spektaklu „Bleee...”, gdzie kreował główną rolę. Stypendysta Marszałka Województwa Podkarpackiego 2014, kategoria teatr, autorski musical „Podwórko”. Kreował rolę w słuchowisku radiowym „Drabina do Nieba” realizowanym przez Radio Rzeszów. Zagrał w serialach „Na Wspólnej”, „Strażacy”, „M jak miłość”, „Wataha”. Napisał i – wraz z TVP 3 Rzeszów – zrealizował spot dotyczący utylizacji baterii (emitowany na antenie TV). Uczestniczył w sesjach motion-capture dla potrzeby gry komputerowej. Zagrał w artystycznym filmie produkcji węgierskiej rolę Mietka - polskiego kapo. „Syn Szawła” w reż. Laszlo Nemes’a zdobył Nagrodę Grand Prix na Festiwalu w Cannes, Złoty Glob oraz Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Ponadto wystąpił w filmach: „Krew Boga”, „Łukasiewicz nafciarz romantyk”, „Brat Bronisław z Dębowca”, „Orzeł, ostatni patrol”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧