Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Ekologiczni na Pradze

Ekologiczni na Pradze

reklama
📅 Data: sobota, 12 października 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Galeria Wileńska, Targowa 72 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
W sobotę 12 października w godz. 12:00-18:00 Galeria Wileńska zaprasza na wydarzenie „Ekologiczni na Pradze”, podczas którego zaplanowany jest szereg atrakcji związanych z ekologią w różnych ujęciach. Jak zwykle nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Wstępem do wydarzenia był konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-12 lat, zorganizowany we współpracy z Warszawskim ZOO. Tematyka to „Zagrożone gatunki”, o których przedstawiciel ogrodu zoologicznego opowie szczegółowo podczas wydarzenia 12 października. Będzie też można obejrzeć wystawę zdjęć przedstawicieli zagrożonych gatunków zwierząt.

Wydarzenie „Ekologiczni na Pradze” 12 października będzie obejmować dwie strefy: główną strefę eventową na poziomie +1 galerii oraz strefę warsztatów kulinarnych na poziomie +2. W głównej strefie będą się odbywać warsztaty kreatywne o tematyce ekologicznej: dzieci będą mogły tworzyć zielniki, zabawki „z niczego”, ekologiczne przypinki według własnego pomysłu. Dzięki współpracy z Fundacją Zmiana, która prowadzi m.in. projekt „Biblioteki Sąsiedzkie”, pojawi się też temat drugiego życia książek. Dzieci poznają technikę papier mache oraz mocno uruchomią wyobraźnię. Do dyspozycji wszystkich będą gry ekologiczne, a profesjonalny konferansjer zaprosi dzieci do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami przygotowanymi przez sklepy Galerii Wileńskiej.
Na poziomie +2 Galerii Wileńskiej będą się odbywać warsztaty kulinarne Fundacji Szkoła na Widelcu. Edukatorzy zaproszą dzieci do fabryki domowej granoli, w której będzie można skomponować śniadanie według własnego pomysłu, a następnie zabrać je do domu. Elementem warsztatów będzie kącik edukacyjny, gdzie zostanie poruszona tematyka niemarnowania żywności. W strefie eventowej piętro niżej odbędzie się pokaz kulinarny połączony z degustacją, przygotowany przez kucharza i dietetyka współpracujących z fundacją.

Udział we wszystkich atrakcjach będzie bezpłatny, nie są prowadzone zapisy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.