Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dotknij sztuki - ostatni dzień wystawy

Dotknij sztuki - ostatni dzień wystawy
📅 Data: niedziela, 20 października 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Dotknij sztuki”
01/06—20/10/2019
Wstęp na wystawę bezpłatny.

Wystawa sztuki współczesnej może być przestrzenią do eksperymentowania i zabawy. I to nie tylko dla artysty, ale także dla widzów. Na rozpoczynającej się 1 czerwca, w Dzień Dziecka, wystawie „Dotknij sztuki” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski do dzieł sztuki można wejść, dotknąć obrazów z miękkiej gąbki albo zwyczajnie przesunąć je w inne miejsce.

Wszystko zaczęło się od warsztatów z dziećmi przeprowadzonych w ubiegłym roku w U–jazdowskim przez grupę młodych artystek i artystów. Uczestniczyły w nich przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym, które miały wpływ na to, jak ostatecznie dzieło wygląda. Efektem tych spotkań są prace, których będzie można doświadczyć na wystawie „Dotknij sztuki”. Doświadczyć, czyli dotknąć, posłuchać, sprawdzić, z czego są zrobione. Obiekty są wykonane w rozmaitych technikach, z różnych materiałów, i mają działać na wszystkie zmysły. Nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Ta nietypowa wystawa to okazja do wspólnego odkrywania sztuki. Obala stereotyp, że sztuka współczesna jest nieprzystępna, a wizyta w galerii ją prezentującej to zwykle coś nudnego i niezrozumiałego. Jej przestrzeń wypełniają kolory, dźwięki, faktury i zapachy. „Dotknij sztuki” pokazuje, że sztuka współczesna to inspirujący świat doznań. Stwarza okazję do zabawy, leżenia, nasłuchiwania, przytulania, używania, wąchania. Można przesuwać obrazy na kółkach, przejść się i dotknąć korytarza z gąbek, poczuć, jak wibruje podłoga, wejść do tajemniczego labiryntu z drewna czy pochlapać się wodą. To zaproszenie do zmysłowego odbioru, skierowane do każdego, niezależnie od wieku, umiejętności, wiedzy czy sposobu postrzegania świata. W galerii przez cały czas obecni są animatorzy, którzy przekazują „instrukcje obsługi” poszczególnych dzieł, a także opowiadają ciekawe historie z nimi związane.

Wystawa, towarzyszące jej działania i powstała to próba poszukania przez zabawę odpowiedzi na fundamentalne pytania: Czym jest dzieło sztuki? Na czym polega tworzenie?

Artyści i artystki: Alicja Bielawska, Norbert Delman, Zuzanna Hertzberg, Bartosz Kokosiński, Agata Królak, Mateusz Kula, Robert Kuśmirowski, Ania Panek, Krzysztof Topolski, Justyna Wiśniowska

Wystawa jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną oraz niepełnosprawnością ruchu. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, umiejętności, wiedzy czy sposobu odbierania świata. Wykorzystując sensoryczny potencjał wystawy przygotowaliśmy warsztaty dla grup z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb komunikacyjnych i możliwości percepcyjnych.
Wizyta grup zorganizowanych jest możliwa po wcześniejszym uzgodnieniu terminu: edukacja@u-jazdowski.pl

Uwaga! Dostęp do budynku dla osób poruszających się na wózkach wymaga asystenta, prosimy o kontakt z Informacją + 48 22 628 12 71 wew. 135, info@u-jazdowski.pl

Kuratorki: Joanna Rentowska, Anna Szary
Koordynacja: Joanna Saran
Działania twórcze na wystawie: Iga Fijałkowska, Anna Kierkosz, Aleksandra Rajska, Hanna Zwierzchowska
Oprawa graficzna: Agata Królak

Dojazd:
Zachęcamy do przyjeżdżania komunikacją miejską lub rowerem. Przy Placu na Rozdrożu znajduje się wiele przystanków autobusowych oraz stacja Veturilo. Parking przed Zamkiem Ujazdowskim jest płatny, liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.

Uwaga! Przestrzeń przed budynkiem jest częściowo dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach. W przypadku samodzielnej wizyty, prosimy o kontakt z informacją: + 48 22 628 12 71 wew. 135, info@u-jazdowski.pl, zapewnimy asystenta, który pomoże w dotarciu do budynku.

Organizator:
Storyteller Museum. Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie

Współorganizator:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧