Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

CST / Spotkania kinetograficzne - cykl warsztatów

CST / Spotkania kinetograficzne - cykl warsztatów

reklama
📅 Data: piątek, 29 listopada 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, ul. Elektoralna 12 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
SPOTKANIA KINETOGRAFICZNE
Kinetografia – narzędzie edukacji tanecznej i dokumentacji tańca

CYKL WARSZTATÓW
WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2019

Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w cyklicznych Spotkaniach kinetograficznych. Celem spotkań jest przedstawienie przydatnego, uniwersalnego sposobu notacji tańca i ruchu oraz propagowanie kinetografii. Każdy warsztat składa się z trzech części: teoretycznej, praktycznej oraz części zasadniczej.

Podczas części teoretycznej uczestnikom zostaną przedstawione tematy m.in. sylwetki twórców kinetografii, historia kinetografii, kinetografia w Polsce, przedstawienie sylwetki prof. Roderyka Lange oraz ważnych polskich notatorów i notatorek, zapisy tańców historycznych i współczesnych, kinetograficzna analiza ruchu w odbiorze spektaklu tanecznego, kinetografia jako narzędzie twórcze, zastosowanie kinetografii w pracach badawczych nad tańcem i w praktyce tanecznej.

Po części teoretycznej planowany jest wstęp do części praktycznej, czyli eksploracja ruchowa. Jest to przygotowanie i wprowadzenie uczestników do analizy przestrzennej wg Rudolfa Labana, polegająca na analizie kierunków, poziomów i płaszczyzn poruszającego się ciała w przestrzeni. Podczas części zasadniczej zostaną wyjaśnione podstawowe reguły kinetografii, objaśnienie znaków, metody zapisu, odczytu oraz analizowania.

Warsztaty są otwarte oraz bezpłatne, osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza: link

Na warsztaty można dołączyć w każdym momencie jednak cykliczna organizacja Spotkań ma na celu wprowadzenie słuchaczy w procesy badawczo – rozwojowe w dziedzinie kinetografii.

Spotkania są skierowane do osób związanych z tańcem, tancerzy, choreografów, pedagogów, choreologów, adeptów sztuki tańca oraz wszystkich zainteresowanych tematem notacji tańca.

29 LISTOPADA – ANNA OPŁOCKA

Zapis kinetograficzny elementów techniki Martha Graham

Martha Graham to jedna z najważniejszych postaci dla tańca modern. Graham zapoczątkowała wiele metod nauczania, które są obecnie standardem w lekcji tańca modern: ćwiczenia w pozycji siedzącej w czwartej pozycji nóg, stojącej czy ćwiczenia w przestrzeni i po przekątnej. Stworzyła elementy contraction i release, które są istotnymi elementami każdej techniki współczesnej. Kinetografia to uniwersalny system zapisu ruchu. System stwarza możliwość zapisu każdej sekwencji ruchowej w tańcu modern bądź innym stylu tanecznym.

Partner projektu: WARSZAWSKA PRACOWNIA KINETOGRAFICZNA, FUNDACJA MYŚL W CIELE link

Szczegółowe informacje na:
spotkaniakinetograficzne@gmail.com
link

Zrealizowane w ramach stypendium Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.