Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

zOperowani! Duet - wokalne starcie na emocje

zOperowani! Duet - wokalne starcie na emocje

reklama
📅 Data: piątek, 22 listopada 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury ul. Estrady 112 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Zoperowani! Duet – wokalne starcie na emocje

Myślisz, że opera jest sztuką archaiczną i trudną w odbiorze? Przekonamy Cię, że jest wręcz odwrotnie! Zapraszamy do fascynującego świata sztuki operowej i jej tajemnic!

Zoperowani! to cykl muzycznych spotkań poświęconych jednemu z najbardziej fascynujących aspektów opery jakim jest głos. Punktem wyjścia stało się dla nas przekonanie, że czerpanie przyjemności z opery nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a jedynie ciekawości i otwartości na nowe doznania artystyczne i zmysłowe. Opera to przede wszystkim opowiadanie emocjonujących historii oraz barwne, złożone postaci, których podstawowym środkiem wyrazu jest właśnie głos.

Zaproszeni artyści opowiedzą o typie głosu, jakim dysponują, odsłonią sekrety techniki wokalnej oraz wykonają arie najwybitniejszych kompozytorów. Przyjrzymy się zależnościom między wyborem głosu a ekspresją sceniczną oraz charakterem i emocjonalnością konkretnych postaci z klasyki operowej.

Podczas koncertu specjalnego, będącego finałem całego cyklu, poznamy bliżej operowe duety. Dla wielu kompozytorów zespolenie dwóch różnych głosów stało się nie tylko możliwością zaprezentowania kunsztu, ale także wyzwaniem i prawdziwym sprawdzianem talentu. Od śpiewaków taki wokalny sparing wymaga natomiast wyjątkowej dyscypliny i wrażliwości na partnera. Duety to jednak nie tylko kompozycje na głos żeński i męski. W skarbnicy opery można znaleźć wiele perełek prezentujących niezwykle współbrzmienie sopranu i mezzosopranu, a jednocześnie skrzących się humorem i złożonymi emocjami.

Gośćmi specjalnymi koncertu będą sopranistka Małgorzata Pawłowska oraz mezzosopranistka Kamila Marynowicz, młode i już nagradzane artystki, w których wykonaniu usłyszymy utwory z takich oper jak „Cosi fan tutte” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Opowieści Hoffmana” Jacquesa Offenbacha i „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego. Akompaniuje Monika Kolasińska.

Małgorzata Pawłowska – sopran
Kamila Marynowicz – mezzosopran
Monika Kolasińska – akompaniament
Szymon Waćkowski – prowadzenie cyklu

WSTĘP WOLNY

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.