Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Żydowskie ABC | Czym jest śmierć i życie pozagrobowe?

Żydowskie ABC | Czym jest śmierć i życie pozagrobowe?

📅 Data: 14 listopada 2019, czwartek

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Jaka jest wizja życia pozagrobowego w judaizmie i tradycji żydowskiej? Jakie miejsce zajmują umarli w kulcie judaistycznym? Podczas listopadowego Żydowskiego ABC wyjaśnimy czym jest śmierć i życie pozagrobowe dla osób wyznania mojżeszowego.

Judaizm to religia uniwersalistyczna i kompletna, która udziela odpowiedzi na intrygujące pytania dotyczące egzystencji człowieka po zakończeniu życia doczesnego. Rabin ortodoksyjny oraz rabinka konserwatywna pomogą nam lepiej zrozumieć te mniej znane obszary judaizmu.

Zapraszamy na rozmowy wokół podstawowych pojęć z zakresu judaizmu i kultury żydowskiej.

Naszymi gośćmi będą rabinka Małgorzata Kordowicz oraz rabin Oriel Zaretsky. Dyskusję poprowadzi Piotr Kowalik z Muzeum POLIN.

Rabinka Małgorzata Kordowicz – absolwentka Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Lektorka języka hebrajskiego na polskich uczelniach i redaktorka polsko-żydowskich periodyków. Jej polsko-hebrajski modlitewnik dla dzieci to pierwszy żydowski modlitewnik, który ukazał się drukiem w Polsce od czasu II wojny światowej. W 2016 roku ukończyła studia w Żydowskim Seminarium Teologicznym (JTS) w Nowym Jorku i, jako pierwsza Polka, została rabinką.

Rabin Oriel Zaretsky – absolwent Jeshivat ha-Hesder Yerucham, uczelni talmudycznej otwartej w 1993 roku w mieście Jerucham na pustyni Negew. W latach 2016-2017, przygotowując się do pracy w Diasporze, ukończył szkolenia: Instytut Straus-Amiel, Ohr Torah Stone, Ner le-Elef. Rabin Zaretsky jest także chazanem; prowadził modlitwy świąteczne w gminach żydowskich w Meksyku i Kostaryce.

Piotr Kowalik – absolwent Wydziału Historyczno-Filozoficznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studiów Podyplomowych Edukacji Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Warszawskim. Współtwórca żydowskich Szkół Lauder-Morasha w Warszawie, wieloletni nauczyciel i zastępca dyrektora ds. programu żydowskiego tych placówek. Autor programów szkolnych i podręczników do nauczania kultury i historii żydowskiej. Główny specjalista ds. judaistyki i metodyki w Muzeum POLIN.

CZYM JEST ŚMIERĆ I ŻYCIE POZAGROBOWE?
14 listopada (czwartek), godz. 18.00
WSTĘP WOLNY | Zapraszamy!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site