Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Warsztaty butoh. Tańczymy

Warsztaty butoh. Tańczymy

reklama
📅 Data: środa, 27 listopada 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, PUBLINK, ul.Narbutta 46/48 lok. 51 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na mokotowskie Japoniki!
W duchu "mniej znaczy więcej" proponujemy Wam kilka inspirujących spotkań w przestrzeni otoczonej pięknymi i nie spotykanymi na co dzień drzewami. Coraz bardziej jesienne, senne i pomału szykujące się do zimy wiśnie, jabłonie, grusze towarzyszyć nam będą w twórczych doświadczeniach.

Grafika w tle: Anna Pągowska.

Wejście BEZPŁATNE dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, bardzo prosimy o wysłanie mailem zgłoszenia na udział w konkretnych wydarzeniach: azdrojewska@publink.com.pl

27. listopada, 18.00 - 20.00
Warsztaty butoh. Tańczymy!
Anita Zdrojewska

Dwugodzinne warsztaty przeznaczone są dla każdego, nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie w tańcu w czy innej formie pracy z ciałem. Wystarczy wygodne ubranie, ćwiczymy na boso :) Z inspirującą muzyką w tle, każdy indywidualnie i w swoim tempie, będzie mógł poruszać się w przestrzeni - tej zewnętrznej, która nas otacza jak wewnętrznej by badać krajobraz własnych emocji.

ANITA ZDROJEWSKA - japonistka, artystka niezależna – tancerka butoh, performerka, malarka ikon. Od 2008 uczyła się butoh m.in. u Yoshito Ohno, Atsushiego Takenouchiego, Yukio Waguriego, Ko Murobushiego, Tetsuro Fukuhary, Ken Maia, Mayi Dunsky. Tańczyła m.in. z Tetsuro Fukuharą podczas Dni Japonii w Warszawie i Joan Laage w projekcie „Earth Tomes” w Forcie Mokotów. Brała udział w festiwalach Terytoria w CSW Toruń z performensem „Punkt zero” i Butohpolis tańcząc „Niesen” przy muzyce Ruffa Libnera oraz w grupowych i indywidualnych improwizacjach, m.in. „Dla wody”, „Ogród butoh” czy „Mur”. Od ubiegłego roku, wraz z Joanną Sarnecką, bierze udział w projekcie artystyczno-badawczym „Weselekekkonshiki” prezentowanym podczas Matsuri (2018) oraz w Butohsferze i Stowarzyszeniu Architektów Polskich (2019).

W 2010 roku rozpoczęła naukę malarstwa ikonowego w pracowni ikon oo. Jezuitów „Droga Ikony”. Brała udział w plenerach a swoje prace wystawiała na wystawach zbiorowych w galeriach i muzeach w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie i Zamłyniu (Ukraina).

Prezeska fundacji Pompka (link, animatorka kultury i działań społecznych, organizatorka wielu wydarzeń związanych z butoh i współczesną kulturą Japonii – warsztatów, wystaw (m.in mobilnej galerii-archiwum), koncertów i projekcji filmowych. Twórczyni fanpage’a BUTOHSFERA, prowadzi autorskie warsztaty „Butoh w Butohsferze”.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.