Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Spektakl teatralny: Wielkie Dzieło

Spektakl teatralny: Wielkie Dzieło

reklama
📅 Data: poniedziałek, 25 listopada 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Serdecznie zapraszamy na spektakl teatralny „Wielkie Dzieło” Teatru Warszawa +50.

Teatr Warszawa +50 to amatorska grupa teatralna prowadzona przez twórców z FUNDACJI ARTYSTYCZNEJ ME/ST. Członkami grupy są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, które pragną rozwijać się przez udział w intensywnych warsztatach aktorskich, dramatopisarskich oraz muzycznych. W trakcie kilkumiesięcznej pracy powstaje spektakl teatralny, który po premierze jest wielokrotnie prezentowany na warszawskich scenach. Opiekunami artystycznymi działań Teatru Warszawa+50 są profesjonalni twórcy z TEATRU ME/ST: Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz.

W repertuarze Teatru Warszawa+50 są obecnie cztery spektakle:
„Turnus Kreatywnego Seniora" (premiera 2015),
„Krzyżówka Życia" (premiera 2016),
„BAJA" (premiera 2017).
„O MNIE I O TOBIE” (premiera czerwiec 2018)

PREMIERA 2019 – „WIELKIE DZIEŁO”
„Wielkie Dzieło” to piąty spektakl zrealizowany przez TEATR WARSZAWA+50 pod opieką artystyczną twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST.

Sztuka opowiada historię pewnej bardzo bogatej kobiety, która postanowiła zainwestować w polską kinematografię. Chce zrobić film wszechczasów pod tytułem „Wielkie Dzieło”. Do pracy zatrudnia aktorki-seniorki, które poznaje podczas warsztatów teatralnych. Mając nieograniczone finanse podejmuje współpracę z najlepszą scenarzystką, która pisze scenariusz, inspirowany kultowymi scenami z polskich filmów: Rejsu, Hydrozagadki, Czterech Pancernych i Dziewczyn do Wzięcia. Do każdej ze scen, scenarzystka wprowadza znane postaci z historii kinematografii (np. Charliego Chaplina czy Marylin Monroe).
„Wielkie Dzieło” to komedia, która ukazuje znane i lubiane sceny z polskich filmów z zupełnie nowej, zaskakującej perspektywy. Spektakl ma wartkie, dynamiczne tempo i jest popisem aktorskim 11 utalentowanych pań, które pod okiem twórców z Fundacji Artystycznej ME/ST osiągają poziom bliski profesjonalistom, zachowując przy tym świeżość i energię, która uwodzi widzów w każdym wieku.

Występują:
Jolanta Apolonia Świtała, Izabella Borowiec, Irena Kaczorowska, Barbara Ogrodowicz, Izabella Pietura, Jagoda Rewers, Wanda Seroczyńska, Małgorzata Siemiątkowska, Alina Szpilewska, Ewa Złotkiewicz, Halina Kobyłecka

Spektakl został zrealizowany w ramach całorocznej pracy warsztatowej.
Działania pod nazwą „Teatr Warszawa+50” są współfinansowane przez m. st. Warszawę w ramach Programu Edukacji Kulturalnej.

25 listopada 2019, poniedziałek, godz. 11.00.
Wstęp wolny.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.