Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Rękodzieło. Warsztaty performatywne – Dafydd Davies-Hughes

Rękodzieło. Warsztaty performatywne – Dafydd Davies-Hughes

📅 Data rozpoczęcia: 27 listopada 2019, środa

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: 29 Listopada 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Rękodzieło. Pokazy performatywne opowiadacza i artysty-rzemieślnika – Dafydd Davies-Hughes (Walia)

Dafydd Davies-Hughes jest opowiadaczem i artystą-rzemieślnikiem w jednej osobie. Jest również gospodarzem Centrum Ekologiczno-Kulturalnego w północnej Walii Menter Y Felin Uchaf Cyf. Prowadzi także wieczory i noce opowieści, które odbywają się wokół ognia w wielkim domu, zbudowanym na bazie kręgu, wzorowanym na tradycji celtyckiej. W pracach nad budową Domu Opowiadania pomagali mu uczniowie miejscowej szkoły i wolontariusze z rożnych krajów. Podczas pokazów performatywnych Dafydd będzie rzeźbił i nadawał kształt drewnianemu krzesłu, na którym zasiądą opowiadacze podczas Nocy opowieści.

Eksplikacja artysty: Wszystko zaczyna się od zamysłu i inspiracji. Pracując z naturalnymi materiałami, możemy stworzyć pożyteczne i piękne rzeczy, od ekologicznych łyżek po konstrukcję budynków eko. Spotkamy opowieści ziemi, z której pochodzi glina, lub opowieści lasu - w każdym wiórze kawałka drewna. Cierpliwie czekały w słońcu lata i śniegu zimy, w towarzystwie drzew oraz wszelkich darów ziemi, wiatru i wody, wyczekiwały w tęsknocie za światłem. Praca w drewnie jest dla mnie niczym opowiadanie: słuchamy i reagujemy na historie drzew i kształtujemy drewniane belki, aby ktoś inny mógł odczuwać, zobaczyć i radować się tymi drzewo-opowieściami.

Od wczesnych lat dzieciństwa przepadałem za dzikimi lasami, otaczającymi mój dom na walijskiej wsi. To one były moimi nauczycielami, kochałem je i bałem się ich jednocześnie. Choć fascynowały mnie i inspirowały, to sprawiały jednocześnie, że czułem się przy nich niepozorny i bezbronny. To samo czynią ze mną moje ulubione historie.

W historiach, które wam opowiem, zaproszę was do podążania leśnymi ścieżkami, spotkamy dawnych węglarzy i drwali, wilki i wiedźmy, ukryte duchy. Powędrujemy z odważnymi córkami ślepych władców i głupimi synami szalonych królowych, posłuchamy muzyki, która nas zaczaruje i uśpi, nauczymy się, jak zdjąć okrutną klątwę. Podczas tych wszystkich historii będziemy wspólnie nadawać kształt szkieletowi drzewa i "od-pamiętywać" (re-membering) je na nowo.

Spotkania są otwarte. Zapraszamy również zorganizowane grupy szkolne, zwłaszcza ze szkół o profilu artystycznym, w godz. 12.00–13.00. W programie: opowieści, pokaz pracy artysty-rzemieślnika, prezentacja filmu o powstawaniu Domu Opowiadania w Walii.

Spotkania odbywają się w języku angielskim, z tłumaczeniem na język polski.

27–29 listopada, środa–piątek, 12.00–15.00, sala Loża przy Galerii 3

Zapisy: Jarek Kaczmarek - jarek@studnia.org

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop zapisz w kalendarzu ustaw przypomnienie
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site