Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Filmu trzeba się uczyć! Konferencja Filmowa EduAkcja Warszawy w siedzibie FINA

Filmu  trzeba się  uczyć! Konferencja Filmowa EduAkcja Warszawy w siedzibie FINA

reklama
📅 Data: czwartek, 05 grudnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Rejestracja -> link

Edukacja audiowizualna w szkołach jest pilną, współczesną potrzebą nas wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców. Podczas odbywającej się 5 grudnia w FINA Konferencji Filmowa EduAkcja Warszawy wskazane zostaną dobre praktyki w kształtowaniu audiowizualnej świadomości uczniów, które przyczynią się do rozwoju ich umiejętności komunikacyjnych oraz myślenia kreatywnego. Organizatorzy – Warszawski Program Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy – odpowiedzą na pytania jak, kiedy i czemu warto uczyć się mądrego czytania sztuki filmowej oraz jej wykorzystania w praktyce.

5 grudnia 2019 roku w siedzibie FINA przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie odbędzie się druga edycja Konferencji Filmowa EduAkcja Warszawy organizowanej przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej oraz Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. To wspaniała okazja dla wszystkich nauczycieli, animatorów i edukatorów kultury, ale także rodziców i młodzieży, aby zapoznać się z najciekawszymi inicjatywami zajmującymi się edukacją filmową w Warszawie.

Myślenie o filmie jako zamkniętym dziele sztuki, które – nawet jeśli wybitne – stanowi jedynie kolejny tekst kulturowy do „przeczytania”, jest ograniczające. Język filmowy otwiera ogromne perspektywy komunikacyjne, kulturotwórcze, poznawcze. Zwłaszcza dla młodych ludzi. Coraz częściej sztuka audiowizualna staje się pośrednikiem w porozumiewaniu się, doświadczaniu rzeczywistości, kreowaniu wizji przyszłości. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie rzeczowej edukacji filmowej, która pozwoli młodszym i starszym uczniom nie tylko analizować poszczególne obrazy czy stawać się świadomym odbiorcą przekazów audiowizualnych, ale także rozwijać wrażliwość oraz umiejętności kreowania wytworów kultury.

Podczas Konferencji Filmowa EduAkcja Warszawy uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z prężnymi, nowatorskimi i sprawdzonymi programami włączania edukacji filmowej do nauczania dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim prezentowanych inicjatyw będzie uwzględnianie działań praktycznych – aktywnego udziału dzieci i młodzieży w procesie powstawania obrazów audiowizualnych – w ramy tradycyjnej edukacji teoretycznej. Swoimi pomysłami, metodologiami, scenariuszami lekcji podzielą się z uczestnikami Konferencji przedstawiciele warszawskich i ogólnopolskich instytucji działających na polu edukacji filmowej: Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, Stowarzyszenia Dziki Bez, Against Gravity, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy oraz Fundacji Cinemania. W ramach Konferencji uczestnicy będą mogli również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli tych organizacji. Dotyczyć one będą m.in. organizacji festiwalu filmowego, wykorzystywania filmu dokumentalnego w edukacji czy zachęcania dzieci do zabawy w tworzenie filmów.

Rejestracja i szczegółowy program konferencji -> link

5 grudnia (czwartek), 10:00–16:00
FINA Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Organizatorzy: Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Partnerzy: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, PROM Kultury Saska Kępa, Instytut Adama Mickiewicza

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.