Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Duchowy Supermarket - jak wybierać świadomie?

Duchowy Supermarket - jak wybierać świadomie?
📅 Data: piątek, 29 listopada 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:15

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Lelechowska 5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Duchowość na całym świecie przechodzi olbrzymie transformacje i przewartościowania - tracą na znaczeniu tradycyjne religie a na ich miejscu pojawia się bogata oferta wszelkiej maści warsztatów, zajęć i wyjazdów rozwojowych. Pod niektórymi względami obecne czasy są najlepsze, a pod niektórymi najgorsze dla rozwoju duchowego. Współcześnie mamy dostęp do wszystkich ważniejszych systemów duchowych i technik medytacji, jogicznych czy szamańskich pochodzących z całego świata. Kilka kliknięć dzieli nas od głębokiej wiedzy i metod, które kiedyś były utrzymywane w sekrecie i były zarezerwowane dla nielicznych. Wysłuchać nauk możemy nie wychodząc z domu a jeżeli już się z niego wybierzemy, to w każdym większym mieście znajdziemy centra rozwoju duchowego konkretnych religii lub niezależne. Jednocześnie mnożą się sekty, spłycone podejścia i fałszywi guru oraz pełno jest informacyjnego szumu. Co chwilę światem chrześcijańskim, buddyjskim, tantrycznym czy new age, wstrząsają skandale związane z nadużyciami i wykorzystywaniem seksualnym. Kultura nastawia nas na konsumpcję i poszukiwanie różnorodności, szybko się nudzimy, mając łatwy dostęp czasem zapominamy o wartości tego, co otrzymujemy i poświęceniach, których musieli dokonać ludzie przed nami a wreszcie nadmiar możliwych opcji rodzi zdezorientowanie.

Na wykładzie zastanowimy się nad różnymi zjawiskami związanymi z funkcjonowaniem duchowego rynku:
- Jak wygląda wolny rynek warsztatów, treningów, terapii a nawet kościołów?
- W jaki sposób "mentalność supermarketowa" przekłada się na nasze wybory duchowe?
- Kto i po co stosuje "marketing duchowy"?
- Czym jest "churching"?
- Co decyduje o naszych wyborach, co kształtuje potrzeby w tym zakresie i na ile ludzie są wolni wybierając określoną duchowość?
- Czy istnieje dobra i zła duchowość?
- Skąd wiedzieć jak rozpoznać sektę?
- Jakie są skutki indywidualizacji ("moja religia", "moja ścieżka")?
- Na ile działa "duchowy patchwork"?
- Gdzie jest miejsce etyki we współczesnej duchowości i rozwoju osobistym?

Zapraszamy na wykład do TKANKA Centrum Medytacji i Rozwoju (Warszawa, ul. Lelechowska 5) w najbliższy piątek o godzinie 19:15

PROWADZĄCY:

>> Roman Eckert - wieloletni nauczyciel filozofii, dharmy, medytacji, ćwiczeń duchowych i mentalnych. Ukończył tradycyjny uniwersytet buddyjski (Shedra) i kompletny cykl nauk i ćwiczeń buddyjskiej tantry (pod kierownictwem Geshe Thubten Ngawang), 4 letnie szkolenie w zaawansowanych medytacjach pustki (pod kierownictwem Khenpo Tsultrim Rinpoche) i kompletny 10 letni cykl nauk i praktyk Dzogchen w Linii Mindroling (pod kierownictwem Khandro Rinpoche). Przeszedł również szkolenia i ćwiczenia duchowe w tradycji chrześcijańskiej, sufickiej, hinduistycznej. Jest terapeutą holistycznym, który swoje bogate i różnorodne doświadczenie duchowe łączy z zachodnią nauką, zwłaszcza psychologią. Wykształcony w różnych metodach m.in. terapii wg. Wilhelma Reicha, Carla Rogersa, A. H. Almaasa. Naukowiec, matematyk, informatyk i cybernetyk.

>> Robert Dominik - nauczyciel medytacji, technik psychosomatycznych, prowadzący zajęć i warsztatów tantrycznych, współzałożyciel TKANKI. Otrzymał upoważnienie do przekazywania Medytacji Somatycznej i technik pochodzących z buddyjskiego tantryzmu przez wspólnotę buddyjską Dharma Ocean. Jego wgląd w pustość potwierdzili singapurscy nauczyciele Thusness i Soh Wei-Yu z Singapuru. Jako swojego głównego nauczyciela wymienia mistrza Dzogczen Czogjala Namkhai Norbu. Zanim stworzył inicjatywę TKANKA, był członkiem zarządu Międzynarodowej Wspólnoty Dzogczen w Polsce, członkiem projektu Dharma Ocean Europe, współkierował ośrodkami medytacji, był tłumaczem i menedżerem projektowym odosobnień i wykładów z nauczycielami medytacji i buddyjskimi. Z wykształcenia jest ekonomistą a obecnie studiuje psychologię.

JAK WEJŚĆ?
Wejście znajduje się na rogu od strony ulicy Białobrzeskiej - na bramie jest napisane Galeria i Muzeum (ale nie Muzeum Ikon - ono jest po sąsiedzku) a przy drzwiach znajduje się szyld "TKANKA / PRZESTRZEŃ PSYCHE" i przycisk dzwonka. Jeżeli drzwi są zamknięte, to proszę dzwonić i odczekać krótką chwilę aż zejdzie klucznik ;)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę