Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Nie śmieci: spotkanie wokół książki i kiermasz zero waste

Nie śmieci: spotkanie wokół książki i kiermasz zero waste

reklama
📅 Data: środa, 15 stycznia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Cztery Razy Trzy, Litewska 12 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Czołem! Z tej strony Babka od śmieci. Zapraszam Was na pierwsze spotkanie na żywo z książką "Nie śmieci". Wieczór autorski odbędzie się już 15 stycznia w naszej pracowni Cztery Razy Trzy przy ul. Litewskiej 12 w Warszawie! Czeka na Was moc inspiracji, wiedzy i atrakcji!

Porozmawiamy o tym, jak powstawała książka. Czego dowiedziałam się o odpadach, co zobaczyłam w trakcie zbierania materiałów do "Nie śmieci" i co tak naprawdę dzieje się z odpadami, które każdego dnia wyrzucamy do kosza. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Gęca, autorka bloga Vademecum Zero Waste i członkini Polskie Stowarzyszenie Zero Waste. Będziecie mogli zadać mi również swoje pytania. Jeśli zastanawiacie się nad sensem segregacji, gubicie się w gąszczu mitów wokół "eko" produktów, niby znacie zasady segregacji, ale jednak czasem macie wątpliwości (Gdzie wyrzucić sznurówki? Dlaczego do brązowego kosza nie zaleca się wyrzucać ziemię?) - nie może zabraknąć Was na tym spotkaniu!

Ale to nie wszystko! Cały wieczór w hallu pracowni będzie odbywać się kiermasz zero waste. Gosia i Kaja, czyli duet Mead Ladies przygotuje dla Was kosmetyki bez opakowań/w szklanych słoikach, woreczki barwione roślinnie, woskowijki i wiele innych naturalnych i robionych ręcznie wspaniałości. Oczywiście, na stoisku będziecie mogli nabyć własny egzemplarz "Nie śmieci" i otrzymać w nim dedykację lub autograf (to jedna z niewielu okazji na stacjonarne spotkanie z książką, która jest dostępna wyłącznie w sklepie internetowym) :)

***

O mnie:
Babka od śmieci, czyli Julia Wizowska - autorka bloga Na nowo śmieci, współautorka takich książek reportażowych, jak: "Po północy w Doniecku" (wyd. Agora) i "Długi taniec za kurtyną" (wyd. Czarne). Autorka wydanej na własnych zasadach książki reportażowo-poradnikowej "Nie śmieci". Organizuje warsztaty upcyklingowe i zero waste, współtworzy w Warszawie ekologiczną pracownię Cztery Razy Trzy. Prowadzi wykłady i szkolenia w zakresie ograniczania i zarządzania odpadami.

O książce "Nie śmieci":
Przez dwa lata jeździłam po Polsce. Odwiedzałam sortownie, instalacje przetwarzania odpadów i recyklingu. Byłam w kompostowni, dokąd trafiają kuchenne resztki. W zakładzie, odzyskującym używane ubrania z kontenerów. W papierni, która przetwarza „kartoniki” po mleku i soku. W spalarni, gdzie jedyne, czym mogą przysłużyć się wyrzucone przedmioty, jest ich energia. Na czynnym składowisku, gdzie odpady przed śmiercią wydają jeszcze ostatnie tchnienie.
Przeprowadzałam wywiady z ekspertami i osobami, którzy od wielu lat poruszają się w tematyce przetwarzania i odzysku odpadów w Polsce. Rozmawiałam też z ludźmi, dla których ratowanie żywności i dawanie drugiego życia niechcianym przedmiotom stało się sposobem na życie albo zajęciem po godzinach.
Wszystko po to, by opowiedzieć, co z naszymi odpadami dzieje się po tym, gdy wyrzucimy je do kosza i pokazać, że nie zawsze muszą one być bezwartościowymi śmieciami, skoro mogą być surowcami!
To jedyna taka książka! Jest o drugim życiu odpadów nie tylko w treści, ale i w formie. Ona jest drugim życiem odpadów! Więcej o "Nie śmieci" -> link

Wstęp wolny.

No to lecimy z tym ko...szem! :)
Zapraszam!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.