Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

powiadomienia fanpage instagram
#zostańwdomu i weź udział w wydarzeniach transmitowanych online (tutaj lista).
W związku z epidemią koronawirusa wszelkie wydarzenia odbywające się w przestrzeni miasta są tymczasowo odwołane.
reklama
reklama

Koncert jubileuszowy: Elektroniczna Orkiestra – Laboratorium Dźwięku

Koncert jubileuszowy: Elektroniczna Orkiestra – Laboratorium Dźwięku

reklama
📅 Data: sobota, 29 lutego 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, Rzymowskiego 32 (pokaż na mapie)
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online (ink do wydarzenia poniżej) lub w DK Kadr

Zespół prowadzony od 25 lat przez kompozytora i dyrygenta Marka Żurawskiego to unikalny projekt, którego uczestnicy grają na instrumentach klawiszowych z podziałem na partie indywidualne. W repertuarze orkiestry znajdują się oryginalne aranżacje słynnych utworów symfonicznych i popularnych.

Elektroniczna Orkiestra „Laboratorium Dźwięku”
Jesienią 1994 roku w pracowni muzycznej prowadzonej przez Marka Żurawskiego (kompozytora i dyrygenta) w DK Kadr rozpoczęły się próby 7-osobowej grupy młodych miłośników muzyki (13-18-latków). Eksperyment polegał na wspólnym wykonywaniu muzyki na popularnych keyboardach w taki sposób, jak w orkiestrach symfonicznych – z podziałem na indywidualne partie instrumentalne, bez korzystania z aranży dostępnych w tych instrumentach. Pomysł, mimo, że początkowo nastręczał sporo trudności, na tyle zainteresował młodzież, że w trakcie ferii zimowych (luty 1995 r.) uczestnicy zajęć udali się na pierwsze warsztaty do Nidzicy. Ich ukoronowaniem był koncert w sali rycerskiej na zamku w Nidzicy (7 lutego 1995 r.). Wypełniona po brzegi sala zgotowała długie owacje. Upewniły one młodych wykonawców, że pomysł zespołu jest trafny, że nie tylko sami czerpią przyjemność z muzykowania, ale i radość mogą dawać słuchaczom. Wspólnie podjęli decyzję, że po powrocie stanowić będą jeden zespół i przyjęli nazwę Elektroniczna Orkiestra Laboratorium Dźwięku.

Powiększając skład osobowy zespół grał przez 13 lat, gdy większość członków orkiestry obroniła prace magisterskie, zawiesił działalność na cztery lata. Od 2012 r. tworzy go drugie pokolenie młodych entuzjastów wspólnego muzykowania. Koncertują w szkołach, domach dziecka, domach kultury, szpitalach, ośrodkach wczasowych, uzdrowiskach.

W Warszawie i najbliższej okolicy zespół koncertował w: Nidzicy, Solcu Zdrój, Przedborzu, Tarasie, Bąkowej Górze, Gudowie k/Drawska Pom., Kwidzynie, Słupsku, Hajnówce, Pentowie k/Tykocina, Piasecznie k/Lublina, Chojnicach, Węglowicach k/Częstochowy, Wyknie, Borkowie k/Kielc, Okoninach Nadjeziornych, Bachotku, Kręgu k/Czerska, Wielu, Kielcach.
Członkowie orkiestry występują samodzielnie oraz z amatorskimi chórami, grupami tanecznymi, zawodowymi muzykami /instrumentalistami i śpiewakami/ wzbudzając uznanie dla swego warsztatu wykonawczego i doboru repertuaru.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenie

reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.