Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
Jazz Band Młynarski – Masecki - Płyta z zadrą w sercu
reklama
reklama

Iconic Ruins: Jak pisać o architekturze?

Iconic Ruins: Jak pisać o architekturze?

reklama
📅 Data: czwartek, 30 stycznia 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Jak pisać o architekturze (żeby dało się to czytać)?

Ostatnia dekada – to boom w dziedzinie publikacji o architekturze. Dziś w każdej księgarni znajduje się dział z publikacjami o miastach, starszych i nowszych budynkach, projektowaniu, przestrzeniach publicznych. Jednocześnie temat architektury praktycznie nie istnieje w prasie (poza tą specjalistyczną). Skąd ten rozdźwięk? Czy możemy być zadowoleni z poziomu i ilości publikacji o architekturze, czy wciąż zostało wiele do opisania? Dobre teksty mogą pobudzić zainteresowanie tematem – czy warto więc pisać więcej o budynkach i ich autorach? A jeśli tak – to jak pisać, by nie zanudzać, by pomóc czytelnikom w odkrywaniu kolejnych architektonicznych światów, a jednocześnie w budowaniu wrażliwości na otoczenie i krytycznego spojrzenia na przestrzeń zurbanizowaną.

O tych i wielu innych związanych z pisaniem o architekturze tematach porozmawiamy z osobami, dzięki którym wiele brył zostało już ubranych w słowa. W debacie wezmą udział: Agnieszka Razmus – Zgorzelska z wydawnictwa Centrum Architektury, Bogna Świątkowska z Fundacji Bęc Zmiana i Tomasz Żylski z miesięcznika „Architektura-murator” oraz Anna Cymer polska kuratorka wystawy Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich 1945-1989.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)