Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PULS UKRAINY Rytm codzienny, rytm wojenny - dzień 2.

📅 Data: niedziela, 30 listopada 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, Bracka 25 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


PULS UKRAINY Rytm codzienny, rytm wojenny.

Dwa dni spotkań, podczas których zbadamy w jakim rytmie bije dziś serce Ukrainy.

PLAN WYDARZEŃ - NIEDZIELA
RYTM WOJENNY

12.00 – 13.00
Prezentacja działalności Fundacji Nasz Wybór
Fundacja Nasz Wybór powstała w 2004 r. jako inicjatywa grupy przyjaciół, Ukraińców i Polaków, którzy tworzyli w Warszawie środowisko zaangażowane w sprawy polskie-ukraińskie. Formalnie została zarejestrowana 24 listopada 2009 r. i od tej pory nieprzerwanie aktywnie działa na rzecz współpracy między Polską i Ukrainą w sferze kultury, oświaty, polityki i gospodarki oraz na rzecz promocji demokracji i wartości społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja wydaje miesięcznik „Nasz Wybór”, prowadzi dwujęzyczny (polsko-ukraiński) portal internetowy link oraz organizuje comiesięczne debaty publiczne dotyczące kwestii istotnych zarówno dla samych imigrantów jak i Polaków.

14.00- 15.30
Spotkanie z Aleksandrą Rezunow wolontariuszką Polskiej Akcji Humanitarnej.
Świeże wrażenia z podróży humanitarnej na Ukrainę w październiku 2014, do rejonów, w których toczą się działania wojenne. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zdjęcia ukazujące w jaki sposób PAH organizuje pomoc dla uchodźców i cywilów.

17.00 – 19.00
Spotkanie promocyjne książki Szcze ne wmerła i nie umrze. Rozmowa Jurija Andruchowycza z Pawłem Smoleńskim.
Książka wydana w pierwszą rocznicę Euromajdanu — to próba zarejestrowania na żywo pulsu historii, który szczególnie wyraźnie bije teraz na wschodnich granicach Europy. Ukraiński pisarz i polski dziennikarz w pasjonującej rozmowie o Ukrainie, Rosji, Polsce.

19.00 – 21.30
Pokaz filmu Majdan. Rewolucja godności reż. Siergiej Łoznica, Ukraina/Holandia 2014, 131 min
To przykład obserwacyjnego kina dokumentalnego, którego inspiracją był pierwszy film Siergieja Eisensteina „Strajk” z 1924 roku. Ponad dwugodzinny obraz jest szczególnego rodzaju dokumentalną kroniką, pozbawioną doraźnej publicystyki, zbudowaną z chłodnych rejestracyjnych ujęć, podzielonych niejako na akty czarnymi przerywnikami, w których pojawiają się informacje o przebiegu rewolucji. Majdan. Rewolucja godności, określany mianem obrazu o „narodzinach narodu”, daje świadectwo głębokich politycznych i społecznych przemian na Ukrainie. To autorski film medytacyjny, przykład czystego minimalistycznego kina, opowiadającego chłodnym okiem o rewolucji ukraińskiej 2013/2014 bez komentarza, przemówień polityków, zbędnej symboliki i metaforyki.
Film Łożnicy był pokazywany na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes (a po nim jeszcze na kolejnych 42 festiwalach, w tym TIFF w Toronto, MFF Karlovy Vary, Zurich Film Festival, TIFF, London Film Festival, Vancouver Film Festival, MFF Sarajevo, MFF Odessa, zdobył również nagrody dla najlepszego filmu dokumentalnego na festiwalu BIAFF w Batumi w Gruzji oraz Astra Film Festival w Sibiu w Rumunii), wszędzie wzbudzając ogromne poruszenie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧