Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
waw4free jest nominowane w plebiscycie Warszawiaki - "Warszawa w sieci". Prosimy o głosy. :)
reklama
reklama

Archiwa X, czyli o nierozwiązanych zbrodniach sprzed lat

Archiwa X, czyli o nierozwiązanych zbrodniach sprzed lat

📅 Data: 18 marca 2020, środa

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:15

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Rozpoczynamy kolejny cykl Bemowskich Spotkań Kryminalistycznych! W 2020 roku czeka Was kolejna dawka interesujących zajęć i wiedzy, której nie znajdziecie nigdzie indziej.
Już 18 marca Dwa Jelonki oraz Towarzystwo Paragraf 22 zaproszą Was na zajęcia dotyczące pasjonujących spraw kryminalnych sprzed lat. Przedstawimy Wam prawdziwe, mrożące krew w żyłach historie, i opowiemy, jak w takich przypadkach naprawdę wygląda praca organów ścigania.

Dowiecie się między innymi:
• co dzieję się, gdy na jaw wychodzą dowody dotyczące nierozwiązanej zbrodni sprzed lat,
• które instytucje podejmują czynności i jaki jest model ich postępowania,
• jakie przeszkody najczęściej utrudniają rozwiązanie „wiekowej” zagadki,
• które historyczne polskie zbrodnie zostały po latach rozwiązane przez śledczych.

Pierwsza część spotkania odbędzie się w formie wykładu. Przedstawione zostaną prawne oraz kryminalistyczne aspekty prowadzenia nierozwiązanych spraw sprzed lat. Omówimy różne metody postępowania, ich zalety i wady. Zaprezentujemy też najpopularniejsze przypadki z Polski i
Świata, które długo pozostawały nierozwiązaną zagadką, a których sprawców udało się po latach odnaleźć.

W części praktycznej uczestnicy spotkania będą mieli okazję wcielenia się w rolę detektywów z „Archiwów X”. Przedstawimy akta spraw, które przez lata mogły zalegać w kartonach z napisem „nierozwiązane”. Uczestnicy wspólnie zapoznają się z wydarzeniami, dokumentami, dowodami, a następnie spróbują ustalić najbardziej prawdopodobną wersję wydarzeń. Następnie wspólnie zweryfikujemy ustalenia, poszukamy błędów oraz nieścisłości.

Wykład i warsztaty poprowadzą Joanna Wojnarowska i Katarzyna Górecka z Towarzystwa Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22.
Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2020.

Na część warsztatową obowiązują zapisy od 4 marca 2020.

Sylwetki prelegentów:
- Joanna Wojnarowska – absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Członkini Zarządu Towarzystwa Paragraf 22. Zainteresowana nowymi technologiami i ich zastosowaniem w kryminalistyce oraz medycynie. W wolnej chwili zajmuje się fotografią i podróżami.
- Katarzyna Górecka – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UW. Interesują ją kryminalistyczne aspekty pracy tzw. „Archiwów X” Policji. W wolnym czasie lubi badać charakterystykę przestępstw na Islandii. Uwielbia podróże, gry planszowe jak i komputerowe, a ostatnio także relaksować się przy wyrabianiu naczyń z ceramiki.

Informacja o Partnerze:
Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa „Paragraf 22” w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.
Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których – choć wybrali różne ścieżki kariery – łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.
Więcej informacji: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop zapisz w kalendarzu ustaw przypomnienie
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site