Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Lata dwudzieste: Ziemia. "Dwutygodnik" rozmawia o przyszłości

Lata dwudzieste: Ziemia. "Dwutygodnik" rozmawia o przyszłości

reklama
📅 Data: środa, 04 marca 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, Karowa 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
W opublikowanej niedawno po polsku książce „Ziemia nie do życia” David Wallace-Wells twierdzi, że kryzys klimatyczny niedługo przestanie być jednym z tematów do dyskusji, a stanie się obejmującym wszystko krajobrazem, w którym toczą się inne historie. Cykl debat o przyszłości kultury w latach 20. XXI wieku chcemy zainaugurować właśnie rozmową o klimacie. Skupimy się na tym, w jaki sposób zmiany odbijają się w kulturze i sztuce. Jak wpływają na nasze postrzeganie świata? Jak kształtują wrażliwość? Czy pisarze i artyści mogą przyczynić się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla? A może zadaniem kultury – jak sugeruje Ray Scranton w książce „Learning to Die in the Anthropocene” – jest przygotowanie nas na najgorsze?

Punktem wyjścia do dyskusji będzie esej Adama Robińskiego „Rezerwat”, opublikowany w noworocznym cyklu o przyszłości „2020” (link. Tekst ukazał się w nowym dziale „Dwutygodnika” – ZIEMIA, w którym śledzimy bieżącą dyskusję o kryzysie klimatycznym, ale także szukamy nowych języków mówienia o przyrodzie i planecie.

W dyskusji, obok Adama Robińskiego, wezmą udział Urszula Zajączkowska i Pawel Moscicki. Rozmowę poprowadzi redaktorka naczelna „Dwutygodnika”, Zofia Król.

Przed dyskusją warto przeczytać:
Adam Robiński, „2020: Rezerwat”: link
Urszula Zajączkowska, „Plener: Żyłki”: link
Paweł Mościcki, „Nowe porządki”: link

O CYKLU:

Wyzerowanie licznika w kalendarzu skłania do podsumowań, ale też do myślenia o tym, co nadchodzi. Cykl debat LATA DWUDZIESTE jest organizowany przez redakcję magazynu kulturalnego Dwutygodnik i jego wydawcę, Dom Spotkań z Historią w Warszawie. Punktem wyjścia dla rozmów z udziałem autorów magazynu i ekspertów są teksty opublikowane w ramach noworocznego cyklu „2020” (link. W jego ramach poprosiliśmy naszych autorów, żeby wskazali jedno zjawisko z minionej dekady – niepozorne, marginalne, osobne – które może zapowiadać, jak będzie wyglądała kultura i nasze życie w rozpoczynających się latach dwudziestych. Czy udało nam się trafić, sprawdzimy za kolejne dziesięć lat.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.