Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Socjologia dla architektów (i odwrotnie)

Socjologia dla architektów (i odwrotnie)

reklama
📅 Data: czwartek, 27 lutego 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Na wykładzie i towarzyszącej mu dyskusji kontynuować będziemy refleksję nad zagadnieniami poruszonymi na ostatnim spotkaniu. Zastanowimy się nad fenomenem projektowania sytuacji i rozwiązań, które mają sprzyjać przyjemnym wrażeniom, by w ten sposób budować inkluzywne przestrzenie publiczne oraz mnożyć etyczne związki z miastem. W odwołaniu do polskich przykładów, pomówimy o źródłach i strategiach takiego projektowania. Podyskutujemy też o jego potencjałach oraz koniecznie o ryzykach. Jak sprawić by przyjemność okazała się środkiem, a nie celem, powiększała dobrostan, a nie zachęcała do konsumpcji, budowała solidarność, a nie podkreślała granice między jednostkami? W trakcie wykładu odwołamy się nie tylko do wspólnych doświadczeń, ale też kluczowych wniosków z debaty, która została niedawno pod tym tytułem zorganizowana w Poznaniu, podczas Forum Architektury i Designu.

Maciej Frąckowiak – socjolog, doktor nauk społecznych, badacz miasta i kultury wizualnej. Autor i redaktor tekstów oraz książek naukowych i popularyzatorskich o tej tematyce, m.in. raportu Architektem się bywa, przygotowanego wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana na zlecenie BAIPP m.st. Warszawa. Inicjator i kurator działań animujących miejską przestrzeń publiczną, a także debatę na jej temat. W latach 2016-2018 członek zespołu koordynującego program Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Wykładowca School of Form. Członek redakcji Notesu na 6 tygodni (badania i raporty).

Organizator: m.st Warszawa

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.