Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Na wykładzie i towarzyszącej mu dyskusji kontynuować będziemy refleksję nad zagadnieniami poruszonymi na ostatnim spotkaniu. Zastanowimy się nad fenomenem projektowania sytuacji i rozwiązań, które mają sprzyjać przyjemnym wrażeniom, by w ten sposób budować inkluzywne przestrzenie publiczne oraz mnożyć etyczne związki z miastem. W odwołaniu do polskich przykładów, pomówimy o źródłach i strategiach takiego projektowania. Podyskutujemy też o jego potencjałach oraz koniecznie o ryzykach. Jak sprawić by przyjemność okazała się środkiem, a nie celem, powiększała dobrostan, a nie zachęcała do konsumpcji, budowała solidarność, a nie podkreślała granice między jednostkami? W trakcie wykładu odwołamy się nie tylko do wspólnych doświadczeń, ale też kluczowych wniosków z debaty, która została niedawno pod tym tytułem zorganizowana w Poznaniu, podczas Forum Architektury i Designu.
Maciej Frąckowiak – socjolog, doktor nauk społecznych, badacz miasta i kultury wizualnej. Autor i redaktor tekstów oraz książek naukowych i popularyzatorskich o tej tematyce, m.in. raportu Architektem się bywa, przygotowanego wspólnie z Fundacją Bęc Zmiana na zlecenie BAIPP m.st. Warszawa. Inicjator i kurator działań animujących miejską przestrzeń publiczną, a także debatę na jej temat. W latach 2016-2018 członek zespołu koordynującego program Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury. Wykładowca School of Form. Członek redakcji Notesu na 6 tygodni (badania i raporty).
Organizator: m.st Warszawa
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
wykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie