Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Święto Kabat

Święto Kabat
📅 Data: niedziela, 30 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, Park przy Bażantarni (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


30 czerwca (niedziela) w godz. 12 – 21 w Parku przy Bażantarni odbędzie się Święto Kabat. Nie zabraknie warsztatów, pokazów, koncertów, atrakcji dla dzieci oraz jarmarku rękodzieła i produktów regionalnych. Podczas wieczornego koncertu wystąpią: projekt Another Brick In Warsaw oraz zespół Momo – uczestnik konkursu SuperPremiery 2013 podczas tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.


Święto Kabat to zupełnie nowa impreza. – W południowej części dzielnicy, urząd organizował dotychczas niewiele wydarzeń plenerowych. W tym roku postanowiliśmy to zmienić. W kwietniu przeprowadziliśmy festyn rycerski w Parku Przy Bażantarni, a w pierwszy wakacyjny weekend w to samo miejsce zapraszamy mieszkańców na Święto Kabat. To piknik rodzinny, w dużej mierze o charakterze sąsiedzkim, który w naszym zamyśle ma stać się w przyszłości główną imprezą plenerową dla mieszkańców z południowej części dzielnicy – mówi burmistrz Ursynowa Piotr Guział.

Podczas Święta Kabat Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści „MuBaBaO” wystawi bajkowe przedstawienia w połączeniu z działaniami kreatywnymi przy użyciu miliona klocków MuBaBaO. Po wysłuchaniu opowieści inspirowani nimi uczestnicy stworzą magiczne budowle. Powstające dzieła mogą być tworzone indywidualnie lub grupowo, mogą mieć też charakter modułowy, czyli kolejne osoby dobudowują następną część istniejącej już konstrukcji.

Zorganizowane zostaną też warsztaty plastyczne „Mój własny świat”. Ich uczestnicy będą mieli za zadanie stworzyć swój własny, mały, barwny świat i złożyć z nich wspólną konstrukcję. W efekcie powstanie coś między rzeźbą a architekturą, coś co jest jednolite, a zarazem maksymalnie zróżnicowane.

Atrakcją będzie stoisko łączące robotykę z najnowszą technologią 3D. Co 15 minut z drukarki będą wychodzić breloki w kształcie robota, które będzie można wygrać w specjalnym konkursie. Zaprezentowany zostanie też robot Terminus – zdalnie sterowany pojazd pomiarowy stworzony przez koło naukowe z Politechniki Warszawskiej. Każdy będzie mógł zmierzyć się z robotem w układaniu kostki Rubika na czas.

Klub Aikido Tanren Dojo założony przez sensei Przemysława Gawrońskiego zachęci do hartowania ducha przez trening. Podczas imprezy każdy będzie mógł skonsultować się z instruktorami i spróbować swoich sił. Z kolei Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji zorganizuje zawody ping-ponga oraz w piłkarzyki.

Na jarmarku rękodzieła i produktów regionalnych nie zabraknie naturalnych regionalnych produktów: świeżych soków z tłoczni Maurera, wspaniałych prawdziwych miodów z Tęczowej Pasieki, o których opowie pszczelarz Zbigniew Durajczyk, naturalnego pieczywa kurpiowskiego sękaczy z cukierni „Zaniewicz” i wielu innych. Będzie można też kupić ręcznie wykonane drobiazgi: biżuterię, przedmioty wyplatane z wikliny, zabawki. Wśród naszych wystawców znajda się min: Scradeus – laureat konkursu Street of Design 2012, Wytwórnia Kolorowych Osobliwości, MadiMad, The Jewel Within.

Najmłodszych zainteresuje z pewnością występ przygotowany przez Fundację im. Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci. Wystąpi jedna z założycielek fundacji, krewna Pani Ireny – wokalistka Dorota Jarema, solistka Tryptyku Piotra Rubika. Razem z nią śpiewać będzie grupka dzieci – FIKolątek, a akompaniament wzbogaci swoimi instrumentami perkusyjnymi Ryszard Bazarnik, finalista programu Mam Talent. Razem z nimi zgromadzone na pikniku dzieci będą mogły zaśpiewać słynny przebój „Zuzia -lalka nieduża”.

Kabaty Dance Studio przygotowały pokaz tańców towarzyskich w parach oraz salsy, pokaz gimnastyki artystycznej i pokaz formacji tańca towarzyskiego małych dzieci. Po występie choreograf grupy poprowadzi wspólną zabawę taneczną dla dzieci połączoną z konkursem i nagrodami. A o godz. 17.30 zaczną się wspólne zajęcia zumby.

O godz. 19 zaczną się koncerty. Jako pierwszy wystąpi zespół Another Brick in Warsaw. Po raz pierwszy w historii polscy muzycy: Radek Chwieralski, Kamil Kukla, Zbigniew Fil, Darek Zarzycki, Marcin Cichocki, Dariusz Świtalski i Michał Milczarek podjęli się wykonania klasyki rocka – muzyki legendarnej grupy Pink Floyd. Ciekawostką jest fakt, że w projekcie bierze udział wokalistka z Australian Pink Floyd – Aleksandra Bieńkowska. Będzie to prapremiera większego projektu przygotowywanego przez Stołeczną Estradę – Let’s Dance Pink Floyd.

Na koniec wystąpi Momo – polska grupa muzyczna wykonująca eklektyczno-romantyczny-elektro-pop. Zespół powstał wiosną 2011 roku w Warszawie z inicjatywy wokalistki Anny „MoMo” Ołdak i klawiszowca Michała Mareckiego. Na początku 2012 roku do składu dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, basista Jacek Szafaniec oraz perkusista Tomasz Waldowski. W grudniu grupa zakończyła pracę nad płytą w studio S7. Zespół na Kabaty przybędzie niemal wprost ze sceny festiwalu w Opolu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: festiwal
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę