Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Chopin w kinie: Chopin w wersji cartoon

📅 Data: wtorek, 9 grudnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Życie i twórczość Fryderyka Chopina w kinie to nie tylko skadrowane laurki ku czci wielkiego kompozytora, sentymentalne biografie z miłością w roli głównej czy ścieżki dźwiękowe wspierające znakomite obrazy, które weszły do historii kina. To także Chopin w wersji cartoon! Już 9 grudnia zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Chopin w kinie, a w niej odważne formy eksperymentalne odświeżające narodowe imaginarium. Podczas spotkania obejrzymy i skomentujemy dwie ciekawe animacje.

Wstęp bezpłatny po dokonaniu rezerwacji pod nrem tel. (22) 44 16 251/252 lub e-mailowo: bilety.muzeum@nifc.pl

Zapraszamy na niezwykłe spotkania z kinem, sztuką, historią i muzyką, które połączy jedna postać i fenomen: osoba i twórczość Fryderyka Chopina. Duża dawka muzyki przeplatana słowem i obrazem, frapujące dyskusje i ciekawostki, wyjątkowe prelekcje, nurtujące tematy – to wszystko będzie można usłyszeć podczas spotkań w każdy wtorek o godzinie 18:00 w Muzeum Fryderyka Chopina.

Pierwszą animacją będzie Nowy Janko Muzykant w reżyserii Jana Lenicy. W filmie z 1960 r. bohater w ludowej stylizacji krążył przy dźwiękach muzyki Chopina w... przestworzach. Czy naiwny bohater lektur szkolnych powie nam coś o kryzysie duchowym wczesnego PRL?
Drugim obrazem prezentowanym we wtorkowe popołudnie będzie eksperyment Szop szop szopę, czyli przegląd narodowych mitów oraz historia Polski w pigułce. Z jednej strony ten film to zachęta do słuchania muzyki Chopina, ale jednocześnie skłania do rozważań nad miejscem sztuki w naszym życiu.

Gościem najbliższego spotkania Chopin w kinie będzie dr hab. Iwona Sowińska – pracownik naukowy Instytutu Kultury Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka prac dotyczących historii i teorii filmu, muzyki filmowej oraz kina współczesnego, w tym książek: Chopin idzie do kina, Dźwięki i obrazy. O słuchaniu filmów, Historia polskiej muzyki filmowej 1945-1968.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️