Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kłamstwo - Wirus Cywilizacji - wystawa online

Kłamstwo - Wirus Cywilizacji - wystawa online
📅 Data: sobota, 21 marca 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości w Warszawie, podobnie jak pozostałe instytucje kultury pozostaje zamknięte dla gości. Jednak nie poddajemy się i chcemy z naszą ofertą trafić do domów pasjonatów historii i sztuki.

19 marca w Galerii Brama Bielańska na terenie oddziału Muzeum Niepodległości, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, miał się odbyć wernisaż wystawy Kłamstwo – wirus cywilizacji.
W związku z tym, Muzeum Niepodległości postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich miłośników i udostępnić część wystawy w formie wirtualnej na kanale Galerii Brama Bielańska >> link oraz na specjalnie stworzonej grupie Wirtualne Wystawy Muzeum Niepodległości będącej częścią kanału Muzeum Niepodległości >> link gdzie prezentujemy bogate, wcześniej nie prezentowane, zbiory Muzeum Niepodległości. Regularnie dodawane będą wirtualne plansze związane z kłamstwem zarażającym najważniejsze dziedziny życia społecznego.

Wystawa Kłamstwo – wirus cywilizacji. Powstała przy współpracy Muzeum Niepodległości w Warszawie i Fundacji Rozwoju UKSW, a jej pomysłodawcą był Tadeusz Zieliński.
Kłamstwo otacza nas z każdej strony. Spotykam się z nim wy życiu politycznym, biznesie i sporcie, a nawet w zwykłych relacjach międzyludzkich, gdzie powstało kłamstwo grzecznościowe. Kłamstwo jest proste, łatwe do usprawiedliwienia i popełnienia. Tymczasem prawda wciąż jest terminem tajemniczym, który od wieków spędza sen z powiek filozofom i nie może zostać przyporządkowana do żadnego kryterium, które dałoby prostą odpowiedź, co nią jest.

Jakie oblicza ma kłamstwo? Czy zawsze wygrywa z prawdą? Odpowiedzi na te pytania możecie szukać na wystawie „Kłamstwo – Wirus Cywilizacji”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️