Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dyskusyjny Klub Czytelniczy: „Nadzieja w mroku” #MOCAKonline

Dyskusyjny Klub Czytelniczy: „Nadzieja w mroku” #MOCAKonline
📅 Data: niedziela, 05 kwietnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


📌W niedzielę 5 kwietnia o godz. 18 Biblioteka MOCAK-u / MOCAK Library oraz Wydawnictwo Karakter zapraszają na pierwsze spotkanie online dyskusyjnego Klubu Czytelniczego „Sztuka Opowieści”. Porozmawiamy o książce „Nadzieja w mroku. Nieznane opowieści, niebywałe możliwości” autorstwa Rebekki Solnit (Wydawnictwo Karakter) w tłumaczeniu Anny Dzierzgowskiej i Sławomira Królaka.

📘Wydawnictwo udostępnia tymczasowo książkę za darmo w formie e-booka pod adresem 👉 link

Do udziału w wydarzeniu będzie potrzebny komputer z dostępem do internetu. Spotkanie odbędzie się online poprzez serwis webinarowy zoom: link. Link do wirtualnego pokoju konwersacji udostępniony zostanie w dniu wydarzenia na stronie internetowej (link oraz na facebookowym profilu Muzeum (link. W przypadku wątpliwości technicznych można będzie się z nami skonsultować, dzwoniąc pod numer 886 291 720.
Liczba uczestników jednocześnie biorących udział w wydarzeniu jest ograniczona do 100.

„Nadzieja w mroku” to książka napisana przeciwko zwątpieniu. Płomienne wezwanie do działania na rzecz zmiany.
„Nadzieja tkwi w założeniu, że nie sposób przewidzieć, co się stanie w przyszłości, i że w tej szczelinie niepewności powstaje przestrzeń do działania” – twierdzi Rebecca Solnit. Nie zawsze jesteśmy świadomi tego, jak wielki wpływ na bieg historii mogą mieć drobne zdarzenia i nasze jednostkowe postawy. Zmiana rodzi się długo, ale czasem wystarczy iskra, by dokonała się w jednej chwili. Książka jest kroniką takich właśnie, zakończonych częściowym lub całkowitym sukcesem, przedsięwzięć podejmowanych przez mniejsze i większe grupy ludzi, którzy chcieli zburzyć istniejący porządek i zmienić świat na lepszy – od upadku muru berlińskiego i rewolucji zapatystów, poprzez marsze alterglobalistów, jaśminową rewolucję, aż po niebywałe akty solidarności i pomocy okazywanej w sytuacji klęsk żywiołowych lub nieoczekiwane zwycięstwa ekologów w walce o czystą energię.
„Wspólnie jesteśmy nad wyraz potężne i potężni i mamy za sobą rzadko wspominaną, rzadko pamiętaną historię zwycięstw i przeobrażeń, która może dodać nam otuchy i wiary w siebie, w to, że owszem, możemy zmienić świat, gdyż nieraz już nam się to wcześniej udało. […] Trzeba nam litanii, różańca, sutry, mantry, wojennych pieśni na cześć naszych zwycięstw. Przeszłość odsłania się w blasku dnia i przemienić się może w pochodnię, którą nieść będziemy w noc, jaką jest dla nas przyszłość”.
(z materiałów wydawcy)

Rebecca Solnit – amerykańska eseistka, historyczka i działaczka feministyczna. Napisała kilkanaście książek z pogranicza antropologii, filozofii i polityki, między innymi: „Mężczyźni objaśniają mi świat” (2017), „Zew włóczęgi” (2018). Publikuje w wielu pismach, w tym w „Harper’s Magazine” i „Guardianie”.

Klub Czytelniczy „Sztuka Opowieści” to spotkania dotyczące książek, które w literacki sposób podejmują temat sztuki. Naszym celem jest swobodna, niehierarchiczna dyskusja o współczesnej kulturze i rozwijanie społeczności czytelników. Od kwietnia 2019 roku spotkania prowadzone przez Joannę Łępicką odbywały się co miesiąc w Bibliotece MOCAK-u, obecnie przenosimy je w przestrzeń internetu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę