Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Życie po końcu świata. Grupa czytelnicza #3 - spotkanie online

Życie po końcu świata. Grupa czytelnicza #3 - spotkanie online
📅 Data: wtorek, 28 kwietnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ŻYCIE PO KOŃCU ŚWIATA. GRUPA CZYTELNICZA #3

28.04.2020 godz. 18:00
Spotkanie online

Link do aplikacji Zoom: link
Meeting ID: 990 5592 2314

W ramach działalności otwartej grupy czytelniczej "Życie po końcu świata" budujemy i rozwijamy wspólną bazę teoretyczną pomocną w myśleniu i dyskutowaniu o katastrofie klimatycznej. Spotkania mają formę warsztatów z tekstami, w czasie których analizujemy przyczyny, skutki i przebieg planetarnej zmiany w kontekście działań artystycznych, dźwięku, geopolityki, myśli ekologicznej, etyki, estetyki, filozofii, ekonomii oraz propozycji możliwych działań. Efekt pierwszego półrocza naszych spotkań opublikujemy w trzecim numerze magazynu towarzyszącego wystawie “Wiek Półcienia”. Grupę czytelniczą organizują Jakub Depczyński i Bogna Stefańska.

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego oraz zawieszeniem funkcjonowania instytucji kultury działalność grupy czytelniczej przenosimy do sieci. W najbliższym czasie zajęcia w ramach "Życia po końcu świata" będą odbywać się poprzez aplikację Zoom.

Podczas trzeciego spotkania grupy będziemy rozmawiać o tekście "Głęboka adaptacja" prof. Jema Bendella - światowej sławy specjalisty w zakresie zarządzania, komunikacji, przywództwa i zrównoważonego rozwoju, który pod wpływem konfrontacji z literaturą na temat katastrofy klimatycznej postanowił zupełnie porzucić swoją dotychczasową karierę i poświęcić się działaniu na rzecz przystosowania do planetarnych przemian. W swoim artykule Bendell kreśli pesymistyczną wizję zderzenia ludzkiej cywilizacji z ograniczeniami środowiskowymi, które doprowadzi do nieuchronnej zapaści społecznej, ekonomicznej i politycznej. Jednocześnie autor stara się zasugerować kierunki możliwych działań adaptacyjnych i proponuje nam ponowne, poważne przemyślenie tego co i po co robimy

Tekst "Głęboka adaptacja" można znaleźć tutaj: link

Jako uzupełnienie polecamy również lekturę opublikowanego przez Krytyka Polityczna tekstu Arkadiusza Wierzby, który przełożył artykuł prof. Bendella na język polski: link

Spotkania grupy czytelniczej są prowadzone w języku polskim.

Wszelkie pytania dot. organizacji grupy, przebiegu zajęć, obsługi aplikacji zoom, kolejnych lektur itp. również prosimy kierować bezpośrednio do organizatorek na adres email jakub.depczynski@do.artmuseum.pl lub bogna.stefanska@do.artmuseum.pl.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧