Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Klub miłośników filmu MISJA | reż. Bartosz Szydłowski // online

Klub miłośników filmu MISJA | reż. Bartosz Szydłowski // online
📅 Data: wtorek, 21 kwietnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na piąty pokaz Łaźni Nowej ONLINE.
Tym razem "Klub miłośników filmu MISJA" w reżyserii Bartosza Szydłowskiego.

Spektakl wyświetlimy we wtorek, 21.04, o godz. 20:00 na:
FB >> link
oraz YT >> link

"Misja" jest historią o ideałach, o wolności i hipokryzji, która ją ogranicza. To teatralny reportaż o klęsce człowieka wobec systemu i nieśmiertelnych marzeniach o utopii. Otwarta przestrzeń sceny, animowane obrazy raju utraconego i zniesienie podziału aktor-widz sprawiają, że spektakl w swojej wieloznaczności, staje się areną zaskakujących emocji.

Historia, osnuta wokół filmowej fabuły Rolanda Joffe, z niezapomnianymi kreacjami aktorskimi Jeremy'iego Ironsa i Roberta de Niro, jest uniwersalną opowieścią o obronie fundamentalnych wartości w obliczu reguł dyktowanych przez chęć zysku. W świecie zarządzanym przez zbiorowe popędy posiadania kiełkuje myśl, że społeczeństwo musi zorganizować się zupełnie inaczej, na drodze równości, wolności i wzajemnej pomocy.

Bartosz Szydłowski zadaje pytanie wprost: Kim jesteś? Gabrielem czy Mendozą? Czy przyłączysz się do bezkrwawej rewolucji? Wspólna praca sceniczna nowohuckiego kolektywu amatorów z uznanymi aktorami krakowskich scen dodaje wymiaru przekraczającego ramy teatralnego przedstawienia.

„Czy spotkanie wartości tych z zewnątrz i tych wewnątrz przynieść może zaskakujące odkrycia, co do kształtu wspólnoty w ogóle? I jak spotkanie takie mogłoby lub powinno, przebiegać, by odkryciom tym pozwolić ujawnić się prawdziwie i w pełni?
Klub miłośników filmu „MISJA” jawić się może jako próba podejścia do czujnego sformułowania swoistej gramatyki współbycia różnych grup i społeczności; do skomponowania leksykonu praktyk przenikania się światów oraz strategii przekraczania społecznych podziałów, sumujących się w obraz możliwych sposobów wiązania wspólnoty."
Igor Stokfiszewski

MEDIA O SPEKTAKLU:

"Przedstawienie jest bardzo dobrze obsadzone: nikt tu nie naśladuje ról Ironsa czy de Niro. Liczy się osobista charyzma krakowskich aktorów. Zarzecki potwierdza tu swój image aktora niepokornego, natchnionego, wypełnionego zdumiewającą energią i światłem. Radek Krzyżowski, który gra nawróconego najemnika Mendozę, zaczyna dynamicznie, szeroko, głośno, by potem po przemianie duchowej jeszcze bardziej przykuwać naszą uwagę wyciszeniem swojej postaci (...) Reżyser jest eklektykiem: sięga po kilka teatralnych konwencji, amatorzy tworzą sceniczną komitywę z aktorami zawodowymi, zestawia się sceny symboliczne z multimedialnymi"
/ Łukasz Drewniak, Dziennik Polski

"Szydłowskiego pozostaje przedsięwzięciem wielopoziomowym. Pichcone z publicznością sałatki czy osobiste przemowy, to tylko jeden z aspektów widowiska. Ten najbardziej ludyczny, zabawowy, mający sprawić, że widz poczuje się jak w prowizorycznej wspólnocie. Najwyraźniej temu służy i maksymalnie poszerzona przestrzeń spektaklu. Pomieszczenia Łaźni Nowej są tym razem swojskim klubem dyskusyjnym oraz gigantyczną scenerią happeningu.

Ekstatyka tańca, śpiewu i ruchu, sekwencje z wizyjną symboliką, zgiełk rockowego recitalu, wideo- projekcje, wreszcie wspomniane wejście między publiczność. Transgresja Kleczewskiej, multimedialność Garbaczewskiego, zadziorność duetu Demirski- Strzępka. W tym remiksowaniu struktury spektaklu, nie chodzi aczkolwiek o wtórne zapożyczenia. Raczej o dostosowywanie kolejnych etapów widowiska do różnych języków współczesnego teatru."
/ Łukasz Badula, kulturaonline.pl

„Spektakl postawił przede mną jeszcze jedno pytanie: Czy są jeszcze ludzie, którzy dziś nie boją się i nie wstydzą walczyć o swoje ideały? (…) Co osiągnął Bartosz Szydłowski? Myślę, że dzięki takim przedsięwzięciom, które swoją formą, reżyserską interpretacją i oryginalnością wybijają się ponad grom klasycznych, schematycznych spektakli jest na dobrej drodze do utrwalenia się w pamięci żyjących.”
/ Marzena Rogozik, kulturatka.pl

"Jan Peszek, który jako kardynał, ale i teatralna gwiazda, zajada się ostrygami oraz pospiesza grę amatorów, wypominając im, że minuta jego czasu antenowego jest droga. Zrzuca kardynalski kostium, podskakując i tańcząc, dokazuje z amatorami jak dziecko."
/ Jacek Cieślak, Rzeczpospolita

„Zastanawiam się czy Ci nowohuccy Indianie to jeszcze „amatorzy” czy już „aktorzy”, działa niesamowicie zwłaszcza w tej atmosferze chilloutu marchewkowego”.
/ Krzysztof Zawadzki, aktor

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 16 roku życia.
Premiera: 20.05.2013

reżyseria: Bartosz Szydłowski, dramaturgia: Jolanta Janiczak, współpraca dramaturgiczna: Bartek Harat, scenografia i kostiumy: Małgorzata Szydłowska, choreografia: Cezary Tomaszewski, muzyka: Michał Litwiniec, multimedia: Przemek Fik, kamery: Sebastian Strama, Aleksander Trafas

Obsada:
Krzysztof Zarzecki/Mateusz Janicki /Ojciec Gabriel/,
Radosław Krzyżowski, /Rodrigo Mendoza/,
Jan Peszek /Altamirano/,
Włodzimierz Bareła /Wódz Indian/,
Mariusz Cichoński /Szaman/,
Krzysztof Głuchowski /Cabeza I/,
Mateusz Janicki /Sebastian/,
Jakub Kotyński /Hontar/,
Wiktoria Kulaszewska /Carlotta/,
Grzegorz Łukawski /Cabeza II/,
Maciej Sajur /Itapua/,
Dominik Stroka /Felipe Mendoza/,
Miłośnicy filmu „Misja”: Maria Bareła, Barbara Dziedzic, Stanisław Dziedzic, Jadwiga Jamińska, Ewa Michałowicz, Hanna Napora, Ewa Nowakowska-Włodek, Tadeusz Siudak, Łukasz Szczepan Szczepanik, Dominika Śniegocka, Urszula Tylek, Agnieszka Wierny

Spektakle udostępniamy BEZPŁATNIE.

Dla zainteresowanych:
Jeżeli chcecie Państwo wspomóc teatr w czasie pandemii, to istnieje taka możliwość.
Na tej stronie: link znajduje się numer konta bankowego teatru. W związku z wieloma wiadomościami do nas i prośbami o udostępnienie konta potwierdzamy, że możecie Państwo wesprzeć teatr także w ten sposób. Można w każdej chwili dokonać przelewu opisanego "darowizna na cele statutowe teatru".
W skrócie:
Jeżeli chcesz nam pomóc, zapraszamy do dobrowolnych wpłat:
Konto bankowe: 82 1020 2892 0000 5102 0591 0304
(PKO Bank Polski)
Przelew opisany "darowizna na cele statutowe teatru".
Dziękujemy.

Mamy nadzieję, że w pierwszej kolejności wspieracie osoby najbardziej potrzebujące oraz te walczące o Wasze zdrowie i życie w szpitalach.
Mamy nadzieję, że przede wszystkim dbacie o siebie, zostajecie w domach i troszczycie się o swoich bliskich.

Dziękujemy, że z nami jesteście.
Bądźcie także po pandemii.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧