Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
reklama

Grupa online "Jak pokonać rodzicielską bezradność?"

Grupa online "Jak pokonać rodzicielską bezradność?"

reklama
📅 Data: czwartek, 28 maja 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: 💻 online
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Fundacja C.E.L. uruchamia (tu i teraz) nabór na grupę dla Rodziców Nastolatków i Młodych Dorosłych. Zapraszamy Rodziców, którzy krócej lub dłużej mierzą się z problem alkoholowym w rodzinie. Nieważne, kto zaprosił problem do Państwa Rodziny i do Państwa życia, czy był to Wasz Rodzic dawno temu, czy Drugi Rodzic Dziecka, czy też przed chwilą Dziecko… a może i Pan(i) sam(a)… Przed nami kolejny, choć tym razem nietypowy z powodu czasu i formy pracy cykl spotkań grupowych. Proponujmy cztery miesiące spotkań on-line (może skończymy w lokalu C.E.L…życie pokaże…)

JAK POKONAĆ RODZICIELSKA BEZRADNOŚĆ?

I Państwo i Młodzi jesteście od połowy marca w specyficznej sytuacji. Dla obu stron wspólne zamknięcie w czterech ścianach jest wyjątkowym doświadczeniem. Z jednej strony więcej czasu i więcej szans na budowanie sensownych relacji, a z drugiej więcej napięć i frustracji, bez wentylacji… Można pomyśleć, że nie jest to dobry czas na doskonalenie umiejętności rodzicielskich, ale codzienne problemy nie poczekają na lepsze chwile. Z Państwa telefonów wynika, że wspólna rozmowa może się przydać i pomóc w odzyskiwaniu „zdrowego rozumu” tam, gdzie wszystkich ogarnia bezradność, niepokój … właśnie, a co dominuje u Państwa?
Zapraszamy rodziców gotowych do pracy w nietypowej formie. Spotykamy się już w pierwszym tygodniu maja.
Będziemy zastanawiać się i uczyć:
• jak zrozumieć zachowania i potrzeby Młodego Człowieka teraz i kiedyś
• jak stawiać granice, nie tracąc kontaktu z Młodym
• jak rozwiązywać konflikty i nie dopuszczać do wielkich wojen
• jak skutecznie budować porozumienie bez przemocy
• jak wspierać własne dzieci w wyborze bezpiecznych dla nich zachowań i teraz i potem
• jak mądrze uczyć kontroli nad życiem i brania odpowiedzialności za siebie
• jak skutecznie podejmować interwencje wobec ryzykownych zachowań tych wcześniejszych, tych obecnych i tych, które mogą pojawić się za „chwilę”…

Startujemy w maju 2020, a kończymy we wrześniu 2020. Pierwotnie planowaliśmy początek grupy na 7 maja. Dziś wiemy, że potrzebują Państwo więcej czasu na decyzje i oswajanie się z pomysłem pracy on-line nowym dla wielu z Was. Damy znać czy będzie to 21 czy 28 maja. Potem będziemy spotykać się regularnie co tydzień w czwartki godz. 17.30-20.30 (godziny możemy wspólnie trochę zmodyfikować). Zajęcia prowadzimy przez Skype lub Zoom (możemy wybrać inny komunikator jeśli większość uczestników będzie chciała i mogła z niego skorzystać).

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani ofertą prosimy umówić się na rozmowę indywidualna przed rozpoczęciem spotkań grupowych. Zapisy na rozmowy prowadzi Biuro Fundacji C.E.L. W poniedziałki, środy i piątki czynny jest numer telefonu: 508 797 177, zaś we wtorki i czwartki: 502 744 120 (codziennie w godzinach 15-20).

Czekamy na zgłoszenia!
OFERTA DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY
Udział w zajęciach jest nieodpłatny

Grupa „Jak pokonać rodzicielską bezradność" w okresie od maja do września 2020 realizowana jest w ramach zadania: Szkoła Kompetencji Życiowych dla Rodziców Dorosłych Członków Rodzin i współfinansowana ze środków MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.