Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Webinar: Finansowanie bankowe podczas pandemii

📅 Data: czwartek, 30 kwietnia 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


O webinarze:
W webinarze przygotowanym wspólnie z Santander Bank Polska przekażemy praktyczne rady, jak kredytobiorcy (w szczególności duże i średnie firmy) powinni rozmawiać z bankami, czego mogą się spodziewać.

Porozmawiamy o tym, jak banki komercyjne mogą wspierać przedsiębiorców w kłopotach natury płynnościowej, i jakie mają podejście do nowych inwestycji. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak będzie wyglądać finansowanie po kryzysie spowodowanym pandemią SARS-CoV-2

Uchylimy też rąbka „warsztatu” bankowego. Wejdziemy też „za kulisy” pracy bankowca. Porozmawiamy o tym, na co bankom pozwalają regulatorzy i jak banki starają się godzić nałożone wymogi regulacyjne z akcjami pomocowymi dla przedsiębiorstw.

Agenda:
Uprawnienia banków w „normalnych” warunkach gospodarczych względem kredytobiorców, którzy utracili płynność. Klauzula MAC, przypadki naruszenia, pogorszenie wyników finansowych, utrata wartości zabezpieczeń.
Kowenanty finansowe: ND/E, ICR, DSCR. Co oznacza złamanie współczynników i jak banki do tego podejdą.
Tarcza – doraźne podtrzymanie płynności. Kryteria, którym klientom banki mogą ułatwić spłatę kredytu, a którym nie.
Dlaczego tak się dzieje – jakimi wytycznymi nadzoru muszą, a jakimi mogą posługiwać się banki. Ułatwienia klasyfikacyjne UKNF. Kolejność pobierania odsetek, opłat i kapitału. Ostrzeżenie ECB o przelewarowaniu.
Obniżka stóp procentowych, vs kapitalizowanie odsetek należnych na kredycie. Koszt wakacji kredytowych (pobieranie odsetek od odsetek). Stopy procentowe – ułatwienie obsługi długu.
Jak banki widzą przyszłość polskiej gospodarki. Co się zmieni w relacjach kredytobiorca-bank, czy będą takie same, jakie narzędzia ostrożnościowe. Co z dodrukowaniem pieniądza – może tu na chwilę główny ekonomista Banku by się włączył?
Co z kredytami inwestycyjnymi, transakcjami lewarowanymi, jaka skłonność do finansowania, czy banki zamkną / przykręcą kurek z pieniędzmi?
Lawina wniosków o wydłużenie spłaty / odłożenie spłaty kapitałów – jakich segmentów rynku dotyczy. Czy departamenty ryzyka gotowe są na to? Czas procesowania wniosków.

Podczas rozmowy ekspertami będą:
Bartosz Toczony, Dyrektor Departamentu Sektorów Strategicznych w Santander Bank Polska. Zarządza pracami zespołu ekspertów zajmujących się analizą gospodarczą i wsparciem konkretnych branż. Związany z bankowością korporacyjną od ponad 14 lat, ze specjalizacją w sektorze finansowania dużych przedsiębiorstw oraz oceny projektów inwestycyjnych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalności Finanse i Rachunkowość
Filip Szewczyk, Associate Partner, Grant Thornton, doradca w zakresie strukturyzacji kredytów, restrukturyzacji i optymalizacji długu, posiadający kilkunastoletnie doświadczenie w bankowości korporacyjnej, przez ostatnie ponad 5 lat dyrektor skarbu i finansowania w jednej z największych polskich grup kapitałowych.

Termin: Czwartek, 30 kwietnia, godz. 10.00-11.30

ZAPISY >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę