Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Życie po końcu świata. Grupa czytelnicza #4 - spotkanie online

Życie po końcu świata. Grupa czytelnicza #4 - spotkanie online
📅 Data: wtorek, 19 maja 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


ŻYCIE PO KOŃCU ŚWIATA. GRUPA CZYTELNICZA #4
19.05.2020 godz. 18:00
Spotkanie online

Link do aplikacji Zoom: link
Meeting ID: 874 1488 257

W ramach działalności otwartej grupy czytelniczej "Życie po końcu świata" budujemy i rozwijamy wspólną bazę teoretyczną pomocną w myśleniu i dyskutowaniu o katastrofie klimatycznej. Spotkania mają formę warsztatów z tekstami, w czasie których analizujemy przyczyny, skutki i przebieg planetarnej zmiany w kontekście działań artystycznych, dźwięku, geopolityki, myśli ekologicznej, etyki, estetyki, filozofii, ekonomii oraz propozycji możliwych działań. Efekt pierwszego półrocza naszych spotkań opublikujemy w trzecim numerze magazynu towarzyszącego wystawie “Wiek Półcienia”. Grupę czytelniczą organizują Jakub Depczyński i Bogna Stefańska.

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemiologicznego oraz zawieszeniem funkcjonowania instytucji kultury działalność grupy czytelniczej przenosimy do sieci. W najbliższym czasie zajęcia w ramach "Życia po końcu świata" będą odbywać się poprzez aplikację Zoom.

Podczas czwartego spotkania grupy będziemy rozmawiać o tekście "Świat się zmienia" Nicholasa Mirzoeffa, który pochodzi z jego książki zatytułowanej "Jak zobaczyć świat". Słynny badacz przygląda się w nim temu jak zmiany klimatu i planety odkładają się w kulturze wizualnej oraz jak historyczne przedstawienia krajobrazu i natury ukształtowały naszą relację ze środowiskiem. Analizując przykłady twórczości artystycznej i obrazów popularnych Mirzoeff pokazuje, że potrzebna jest nam "klimatyczna korekta" naszych sposobów widzenia, która pozwoli nam wreszcie ujrzeć katastrofę w pełni jej złożoności i globalnej skali.

Lektura:
-Nicholas Mirzoeff, Świat się zmienia", [w:] tegoż, "Jak zobaczyć świat", tłum. Łukasz Zaremba, Karakter, Kraków 2016, s. 220-262.

Osoby zainteresowane dostępem do tekstu prosimy o kontakt na adres email jakub.depczynski@do.artmuseum.pl lub bogna.stefanska@do.artmuseum.pl.

Spotkania grupy czytelniczej są prowadzone w języku polskim i są tłumaczone na PJM. Osoby chętne skorzystać z tłumaczenia prosimy o zgłoszenie udziału na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl. Przekażemy potrzebne instrukcje techniczne.

Wszelkie pytania dot. organizacji grupy, przebiegu zajęć, obsługi aplikacji zoom, kolejnych lektur itp. również prosimy również kierować bezpośrednio do organizatorek na adres email jakub.depczynski@do.artmuseum.pl lub bogna.stefanska@do.artmuseum.pl.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧