Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

XIV Ogólnopolski Tydzień Wege / edycja online

XIV Ogólnopolski Tydzień Wege / edycja online

reklama
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 18 maja 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 24 Maja 2020

📌 Miejsce: 💻 online
   udostępnij tweetnij wykop
❗️ Z uwagi na panującą sytuację wszystkie wydarzenia tegorocznej edycji przenosimy do sieci. Przypominamy, że na czas pandemii immunolodzy z PAN zalecają ograniczenie spożycia mięsa i nabiału, więc jedzcie roślinnie 🌱🥦🍎🍆 i dołączajcie do naszych wydarzeń online. ❗️

Na transmisje zapraszamy na główny profil FB fundacji Viva >> link

Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca weganizm w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 18-24 maja 2020 r. i obejmie szereg wydarzeń, których głównym celem jest promocja diety roślinnej i zdrowego stylu życia. Wydarzenie kierujemy do wszystkich zainteresowanych zmianą nawyków żywieniowych z różnych powodów - dla zwierząt, zdrowia i środowiska 🌱.

Program:

18.05 godz. 18:00 Zdrowie z roślin - pokaz gotowania
Pokaz w wykonaniu Atelier Smaku. Jola Słoma i Mirek Trymbulak przygotują roślinne danie bez glutenu, które wzmocni naszą odporność. Atelier Smaku to duet kulinarno-modowy. Projektują smaki i ubrania. Pokazują, że można odżywiać się zdrowo i naturalnie, nie rezygnując ze wspaniałych, bogatych smaków każdej przyrządzonej potrawy. Prowadzą bistro i delikatesy, organizują warsztaty i pokazy gotowania, zarażają dobrą energią i miłością do kuchni roślinnej.

19.05 godz. 18:00 Weganizm w sportach sylwetkowych
Adam Kuncicki - weganin i kulturysta naturalny, dietetyk, trener, model, bloger i radny, który walczy o prawa zwierząt. Podczas prezentacji Adama dowiemy się, jak wyglądają dieta i trening wegańskiego kulturysty oraz przygotowania do zawodów pod względem jadłospisu i ćwiczeń.
Adam będzie w komentarzach odpowiadał na Wasze dodatkowe pytania.

20.05 godz. 18:00 Intensywna terapia kardiologiczna na Twoim talerzu
Wykład poprowadzi doktor Tomasz Jeżewski - lekarz, specjalista w zakresie chorób wewnętrznych oraz kardiologii, który ukończył studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Doktor Jeżewski od wielu lat pogłębia swoją wiedzę w zakresie skutecznych i udokumentowanych naukowo metod profilaktyki i leczenia chorób za pomocą zmian stylu życia. Sam z powodzeniem stosuje zalecenia nieprzetworzonej kuchni roślinnej i wdraża ją skutecznie u swoich pacjentów. Jest zatem przykładem lekarza, który jednocześnie potrafi zapobiegać i skutecznie leczyć choroby serca i naczyń.
Doktor Jeżewski prowadzi aktywną działalność edukacyjną w zakresie prewencji chorób przewlekłych. Jest pomysłodawcą projektu Turn Fit - zwróć się ku zdrowiu, autorem kursów, wykładowcą, współtwórcą projektu Roślinni Lekarze, prowadzi blog edukacyjny.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: link.

21.05 godz. 18:00 Wegańska Rodzina
Dwa wykłady online na temat zalet roślinnego żywienia przyszłych mam i rodzin z dziećmi. Przykładowe jadłospisy i praktyczne wskazówki przekażą mgr Katarzyna Rećko, dietetyczka specjalizująca się w problemach hormonalnych i związkach płodności z dietą, która opowie o wegańskiej ciąży, oraz dr Hanna Stolińska, dietetyczka kliniczna prowadząca całe rodziny odżywiające się w 100 procentach roślinnie. Dr Stolińska opowie o zdrowej wegańskiej diecie dla rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Po każdym z wykładów, które wyświetlimy na naszym profilu na Facebooku, specjalistki odpowiedzą na pytania zadane w komentarzach.

22.05 godz. 18:00 Olej palmowy – co powinniśmy o nim wiedzieć?
Wykład przyrodnika i pracownika naukowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dr hab. Andrzeja Węgla. Z prezentacji dowiemy się m.in. dlaczego w ogóle powinniśmy zainteresować się olejem palmowym, skąd się wziął w naszej diecie, czy jest zdrowy, jaki ma wpływ na środowisko i czy powinniśmy go używać. Wykład zostanie urozmaicony oryginalnymi zdjęciami i filmami z podróży pana Andrzeja po lasach tropikalnych Borneo i Sumatry.

23.05 godz. 18:00 Ziemia - mięsna planeta?
Nasz rosnący apetyt na mięso i produkty odzwierzęce niesie za sobą szereg konsekwencji. Czy przemysłowy chów zwierząt zmienia Ziemię w... mięsną planetę? Jakie granice jesteśmy gotowi przekroczyć i co z tego wyniknie?
Prezentację poprowadzi Monika Kuźniewska - absolwentka University of Southampton i Hogeschool-Universiteit Brussel i działaczka Fundacji Viva!, która zajmuje się środowiskowym i społecznym kosztem chowu przemysłowego zwierząt.

24.05 godz. 18:00 MeetVeg część 1 : Wegańska podróż dookoła świata - kuchnia wegańska w różnych krajach
Rozmowa z Karoliną Sobańską, Anną Sudol i Karoliną Gawrońską o ich podróżach i diecie roślinnej. Spotkanie poprowadzi Łucja z V mag.
godz. 19:00 MeetVeg część 2 : Weganizm jako styl życia
Rozmowa z Darią Rogowską Ekocentryczką , Szymonem Urbanem Muły i Brokuły oraz Orestesem Kowalskim Everyday Hero. Spotkanie poprowadzi Mikołaj Jastrzębski z Vivy!

Na transmisje zapraszamy na główny profil FB fundacji Viva >> link

Oprawa graficzna: Paweł Warczyński, link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.